Kalkulačka online: počítáme jednoduché příklady i náročnější výpočty

Kalkulačka je velice dobrý pomocník, který mnoho z nás používá denně. Nemusíme však být odkázáni jen na statické stolní přístroje či mobilní telefony, existují i tzv. internetové kalkulačky, které jsou dostupné pro každého a nabízí mnoho dalších funkcí, než jen základní matematické operace s čísly.

 

Kalkulačky na PC

Co se týká výpočtů a použití kalkulačky na PC, určitě mi každý může vytknout, že nejsou jen internetové kalkulačky, ale i přímo operační systémy v sobě mají takovýto modul zabudovaný.

To je sice pravda, těch kalkulaček je zde dokonce několik = Standardní, Vědecká, Statistická atd. (ve Windows 7), ale pokud například neznáme požadovaný vzoreček pro výpočet, je nám to k ničemu. Ale pro veškeré počítání by toto mělo stačit.

Windows Kalkulačkazdroj: Vojtěch Král

 

Kalkulačka online se představuje

Internetových kalkulaček je samozřejmě nespočet, ale já se dnes zaměřím na jednu konkrétní skupinu, na kalkulačky z domény kalkulackaonline.com.

Ta je plně lokalizována do českého jazyka a nabízí možnosti rozdělené do 5 kategorií. Těmi jsou:

  • Matematika

  • Fyzika

  • Chemie

  • Peníze

  • Ostatní

 

V každé z těchto oblastí, vyjma Chemie, naleznete zadané matematické funkce, do kterých už jen stačí zadávat čísla a potvrdit pro výsledek.

 

Kalkulačka online - Matematikazdroj: Vojtěch Král

Také zde nalezneme vypsané důležité vzorečky, který by bylo dobré znát.

 

Nejen matematika v sekci Ostatní

Poslední zmíněná kategorie Ostatní neobsahuje jen výpočty a informace týkající se matematicko-fyzikálně-chemického pojetí, ale najdeme zde i třeba Přístupová práva (chmod), RGB barvy, Generátor hesel a další použitelné funkce.

U Generátoru hesel navíc můžeme zvolit takové parametry, jako jsou například počet znaků, malá/velká písmena, speciální znaky atd.

Kalkulačka online - Generátor heselzdroj: Vojtěch Král

 

Jde o vydařený projekt – to na závěr

Projekt Kalkulačka online se opravdu povedl. Nalezneme tu snad vše potřebné pro jednoduché i pokročilejší výpočty z oblasti Matematiky, něco málo také z oblasti Fyziky, Chemie a Peněz. Celé to završují rozličné generátory a další prakticky velmi užitečné funkce.

Vše běží z webového rozhraní, není potřeba instalovat žádnou aplikaci na disk počítače, stačí pouze některý z obvyklých a používaných internetových prohlížečů.

Mně samotnému se Kalkulačka online velice líbí, preferuji jednoduchost, funkčnost a příjemný design, který není rušen bannerovými reklamami či jinými produkty komerce.

 

Kalkulačku online naleznete ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *