BezKrabice.cz: skutečně levný e-shop s herní tématikou

Internetových obchodů, e-shopů, neustále přibývá a tak není divu, že se takto přes internet dá koupit snad cokoliv.

My se však v dnešním článku zaměříme na internetovou prodejnu, která ve svém portfoliu nabízí především herní počiny v takové podobě, na jakou mnozí ještě nejsou zvyklí.

 

O co se jedná?

Portál BezKrabice.cz není jediný svého druhu, avšak na poli české e-komerce jich není mnoho. Používaný princip se dá krásně specifikovat už podle názvu domény, jedná se o počiny “bez krabice”.

 

BezKrabice.cz - titulní stranazdroj: Vojtěch Král

Jde o tzv. digitální distribuci, která je založena na tom, že si budoucí majitel zakoupí pouze licenční klíč a na jeho základě si celý počin legálně stáhne z internetu.

Podíváme-li se trochu do světa, portál STEAM společnosti Valve prodává právě tyto digitální distribuce od různých společností a poskytuje dokonce celou platformu, srze níž hry kupujeme, stahujeme a následně i hrajeme.

O její oblíbenosti svědčí skutečně obrovské transakce, které však nemusí znamenat velké částky. Velmi rychle se zde totiž mění různé slevy, které mohou nabývat hodnot 10 – 100%, tudíž výjimečně můžeme hru “zakoupit” zdarma. Obvykle ale ideální cena pro nákup zde obsahuje slevu 75%, která je však běžná. A nejedná se přitom o nějaké podřadné tituly, ale skutečně o ty oblíbené a hrané.

 

STEAM - akcezdroj: Vojtěch Král

Nízké ceny? U BezKrabice.cz ano

Vrátime-li se zpět k “našemu” e-shopu, hned na titulní stránce si můžeme všimnout slev a cen, které nám napovídají, že koupí zde neprohloupíme a neutratíme zbytečně peníze navíc.

Mohu uvést příklad, který mluví snad za vše. Týká se nedávno uvolněného Diabla III od Blizzardu. Zatímco v běžných krabicových obchodech se v předobjednávce tato hra prodávala za přibližně 1.200,- Kč a digitální distribuce na oficiální platformě Battle.net za 1.500,- Kč, na portálu BezKrabice.cz byla k mání za necelých 1.100,- Kč! A nejednalo se přitom o žádnou polskou nebo ruskou verzi, jednalo se přímo o oficiální klíč pro Battle.net, odkud si stačilo hru legálně stáhnout.

Po předobjednávce už cena výrazněji stoupla, ale to bylo už předem jasné. Cena totiž stoupla všude.

 

BezKrabice.cz - Diablo IIIzdroj: Vojtěch Král

A čím to, že byla cena takto nízká? Jedná se totiž o jednoduché tržní mechanismy, například různé slevy při množstevních odběrech apod.

 

Krabice vs. Digitální distribuce?

Otázka, na kterou je skutečně těžké odpovědět. Všeobecně však stále platí, že krabice mají prim, protože má majitel pocit, že něco fyzického má v ruce, o co ho nikdo jen tak nepřipraví.

Naneštěstí však často takovýto člověk zapomíná, že to nejdůležitější je právě licenční klíč, o který se přijít dá.

 

StarCraft II - krabicezdroj: Blizzard

Digitální distribuce má budoucnost. Hru/Software totiž lze díky ní kdykoliv a na kterýkoliv počítač znovu stáhnout a uvést do provozu. Navíc nemusíme skladovat, byť hezkou, krabici a nemusíme mít strach, že bychom CD/DVD nějak poškodili nebo ztratili.

Prostě je vše uloženo na vzdáleném místě, odkud si zakoupený vzdálený obsah můžeme kdykoliv vzít a naložit s ním podle naší vůle a možnosti. Jen dávat pozor na přihlašovací údaje, ztráta registrace se totiž v tomto případě rovná ztrátě účtu a veškerých nakoupených počinů!

 

Ceny i jednání jsou super

Co říci na závěr? Třeba to, že já sám jsem u portálu BezKrabice.cz prováděl nákupy a nikdy jsem neměl problém. Dokonce jsem se i jednou setkal s nefunkčním licenčním číslem, což se ale vyřešilo okamžitým nahlášením na Skype a opětovným zasláním jiného, již funkčního, klíče. Proběhla tedy tzv. “online reklamace” a to naprosto vstřícně a bez problémů.

Komunikace je tedy velice rychlá a tím pádem i efektivní. Možnost využití komunikačního kanálu Skype považuji za velký plus a výrazné urychlení celé transakce. Zakoupený licenční klíč je pak distribuován e-mailem, takže dávat pozor při vyplňování e-mailové adresy. Přijetí takovéto zprávy se považuje za dokončení nákupu.

Já tedy mohu portál a obchod BezKrabice.cz jedině doporučit. Naprosto bezproblémové jednání a rychlé vyřízení. A dá se přes Skype vyřídit spousta věcí i o víkendech.

Asi bych dal plný počet bodů, ale prostě mi zde některé tituly chybí. Nabízené portfolium je relativně malé, ale nalezneme zde vše aktuální a obsah přibývá… V případě potřeby není ani problém napsat, o jaký počin je zájem, a tým Bezkrabice.cz se pokusí vyhovět.

 

Na portál BezKrabice.cz se dostanete například ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *