iFondy.cz: mějte své investované peníze pod kontrolou

Peníze uložené “pod polštářem” jsou k ničemu, ztrácí na hodnotě každým okamžikem. Peníze investované do podílových fondů však mohou přinášet ovoce.

Představíme si tedy portál, který slouží právě ke správě a získávání informací o podílových fondech.

 

iFondy.cz je jeho jméno

V dnešním článku se bude vše točit kolem v nadpisu uvedené webové stránky iFondy.cz, tedy spíše o jejím obsahu. A jelikož platí, že “čas jsou peníze”, nebudu zde psát okolo tématu a ani uvádět nějakou omáčku, přejdu rovnou k věci.

iFondy.cz - titulní stranazdroj: Vojtěch Král

Tento portál obsluhuje databázi snad všech podílových fondů, se kterými se můžeme ve svém životě setkat. Najdeme tu zástupce ČSOB, IKS, Pioneer, KBC, ESPA a mnohé další.

U každého si přitom můžeme rozevřít detailnější informace, graf, který se mění každý den, a další specifikace. Dokonce zde nalezneme i možnost nákupu podílů daného fondu, ale to už musíme být registrovanými uživateli a o tom si povíme více později.

iFondy.cz - graf výnosnosti podílového fonduzdroj: Vojtěch Král

Registrace a její výhody

Výhody registrace jsou nesporné a cena za ní také nepatří mezi nejvyšší. Je totiž zcela ZDARMA!

Hlavní výhodou je možnost sestavit si vlastní portfolio, třeba i z reálně nakoupených podílových fondů, a pak “online” sledovat celý průběh takovéhoto balíčku. A pokud do něho zamícháme všechny vlastněné tituly, vše se nám celkově přepočítá na zvolenou měnu a promítne do jediného grafu, jediné čáry. Jasně tak vidíme, co naše investice dělají.

iFondy.cz - souhrnný graf fondůzdroj: Vojtěch Král

Rozhodně také není problém podívat se na dostupné DEMO portfolio a projít si veškeré možnosti a funkce, které celý tento portál nabízí. Pak snad už nic nebrání v registraci a vytvoření si vlastního košíku investičních produktů.

Co se týče nákupu požadovaného podílového fondu přes portál iFondy.cz, jedná se pouze o nezávaznou objednávku, na jejímž základě musí až následně proběhnout celý proces skutečného nákupu pomocí nějakého finančního zprostředkovatele nebo společnost samotnou.

 

Vše hezky na jednom místě

Pokud tedy máte zájem o investice do podílových fondů, portál iFondy.cz by se měl stát tím pravým místem, kde budete požadované fondy vybírat, získávat informace o nich i sledovat jejich vývoj.

Já sám jsem zde registrovaným účastníkem a jelikož mám také něco málo, spíše na zkoušku, investováno, toto místo pravidelně navštěvuji. Veškeré zde dostupné informace mi bohatě stačí a celý způsob provedení mi vyhovuje. Proč by nemohl vyhovovat také vám, aby jste měli veškeré své investované peníze pod kontrolou?

 

Portál iFondy.cz navštívíte ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *