Spell it out Loud: anglická abeceda s lehkostí

Vzpomínáte na časy, kdy po nás pořád někdo chtěl, abychom anglicky “vyspelovali” třeba naše jméno, bydliště atd.? Mnozí se s tím setkávají a dělají ještě dnes, ale mnozí s tímto mají problémy a potřebovali by svého soukromého učitele.

 

Představení a užívání programu

Dnes si proto představíme jednoho takového “soukromého učitele”, je jím program Spell it out Loud. Jedná se o velmi jednoduchý počin, který je samozřejmě dostupný v českém jazyce a distribuován jako freeware, zcela zdarma. Velikost instalačního balíčku čítá něco přes 1MB dat.

Instalace je velice jednoduchá, tu zde nijak uvádět nebudu, zvládne ji každý, takže se hnedka pustíme do popisování aplikace a práce s aplikací.

Spell it out Loud - titulní obrazovkazdroj: Vojtěch Král

Na uvedeném obrázku vidíme úvodní nabídku a také možnosti volby, které lze nastavit. Nemusíme se tak učit hláskovat pouze písmena, i když ty bývají stěžejní, ale také i základní jednociferné číslice.

Na výběr máme 3 možnosti učení. První je “Naučte se hláskovat”, při které můžeme stisknout jakýkoliv základní alfanumerický znak a ten bude následně programem přeložen do AJ.

Druhá volba, “Poslech”, je protipól k předchozímu, protože v tomto případě program vysloví jeden alfanumerický znak (záleží na volbě) a my ho musíme zapsat do kolonky.

Třetí a poslední je “Poslech:skupiny”. Při zvolení této funkce nám systém bude předčítat skupinu znaků a my je budeme muset zapisovat.

Spell it out Loud - Poslech:skupinyzdroj: Vojtěch Král

S hláskováním je zábava

Sám počin Spell it out Loud funguje bez problémů, ani jednou mi nespadl a ani nevyvolal chybu. O výsledcích každého žáka průběžně informuje známkou, která vzniká z průměru správných odpovědí ku špatným. Je tedy potřeba zkoušet to tak dlouho, dokud se na obrazovce neobjeví výsledná známka 1. Jen tak dosáhnete kýženého úspěchu a efektivity.

Tento učební program tedy doporučuji každému a i když se už nejedná o nejnovější počin, svou práci stále odvádí na výbornou. Po praxi už zajisté nebudete mít problém “vyspelovat” jakékoliv slovo.

 

Spell it out Loud můžete stáhnout ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *