Mixér.cz: hudba pod taktovkou Seznamu

Bez hudby si mnoho lidí už ani nedokáže život představit, pro mnohé je hudba životem. Není tedy divu, že se na pole multimediální reprodukce vrhl i po celé republice známý Seznam.cz. A jak to tedy vypadá, na to se můžete podívat přímo na portálu Mixér.cz, příjemný zážitek.

 

Hudební klipy – nic víc, nic míň

Mixér.cz je audiovizuální mediální službou již uvedené akciové společnosti, která svou činnost provozuje již od roku 2006. Snad všichni ji znají jako provozovatele hojně užívaného vyhledávacího portálu Seznam.cz, spousta lidí má u Seznamu svou e-mailovou schránku a mnozí ho užívají jako domovskou stránku.

Seznam.czzdroj: Seznam.cz

Dnes tu však nechci nijak do šířky, ale zaměřím se zcela konkrétně na již dvakrát uvedený hudební portál. Někteří ho dokonce nazývají hudební televizí, ale tou by se tedy dal nazvat jakýkoliv portál obsahující databázi těchto audiovizuálních počinů. Je tedy YouTube televize?

Zpátky ale k Mixéru, jeho obsahem jsou vybrané hudební klipy, klipy a nic než klipy. Dokonce tu nenalezneme ani žádnou možnost vyhledávání v databázi, takže jsme prostě odkázáni na předem naservírované menu. Naštěstí jeho délku můžeme zvětšovat a zvýšit tak pravděpodobnost nalezení toho, co se nám líbí a co máme rádi.

Mixér.cz - přehrávánízdroj: Vojtěch Král

 

8+1

Rámci celého televizního programu nacházíme 8 kanálů (seznamů) + 1 navíc. Ten jeden navíc je určený pro u Seznamu registrované uživatele a umožňuje každému, aby si vytvořil vlastní databázi.

Oněch 8 dostupných kanálů:

  1. Novinky a muzika, co teď letí

  2. Žádné ohrané hitovky

  3. Hudba na párty

  4. Na pohodu a relax

  5. Pořádná dávka energie

  6. Česká a slovenská scéna

  7. Vzpomínky na osmdesátý léta

  8. Vypalovačky z kazeťáku

 

Dáme závěr, co říkáte?

Seznam.cz v případě portálu Mixér.cz vsadil na jednoduchost, nenalezneme zde totiž žádné možnosti sdílení, nahrávání vlastních počinů a ani další možnosti práce s portálem i obsahem. Mně osobně prostě chybí možnost vyhledávání například podle interpreta, názvu písničky atd. Ale asi nemůžu chtít všechno.

Dostupné hudební klipy jsou však ve velmi dobré kvalitě, to platí především stránku zvukovou. Kvalita obrazová je o něco horší při sledování v celoobrazovém režimu, ale i tak se to dá zkousnout..

Mixér.cz - přehrávání v celoobrazovém režimuzdroj: Vojtěch Král

 

Nyní nechám na každým, ať si udělá svůj obrázek a své hodnocení, protože já jsem skutečně na vážkách. Je sice pravda, že mě tu neobtěžuje nějaká “přiblblá” reklama a klipy jsou ve výtečné kvalitě, ale již dříve uvedené nedostatky můj zájem snižují.

Pokud však myslíte, že by měl Seznam.cz už konečně vzdát svůj boj proti konkurenčním vyhledávačům, největším úspěšným konkurentem je Google, a více se zaměřit právě na oblast audiovizuálního průmyslu, proč mu nedat palec nahoru?

 

Na portál Mixér.cz se dostanete ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *