OpenTTD: úspěšný remake slavné budovatelské strategie

OpenTTDzdroj: OpenTTD
V roce 1994 světlo světa spatřila budovatelská strategie Transport Tycoon, která se nesmazatelně zapsala do paměti i srdcí mnoha hráčů. V roce následujícím vyšla pokročilá a rozšiřující verze oficiálního názvu Transport Tycoon Deluxe.

Principem hry je, že každý hráč obdrží určitý obnos samozřejmě fiktivních peněz, za který se snaží vystavit obchodní síť přepravující různorodé komodity, od dřeva až po uhlí, přepravu osob nevyjímaje. Konkurenti se přitom snaží udělat to samé, probíhá tak marketingový souboj.

Transport Tycoon Deluxezdroj: Mujsoubor.cz

Po několika letech byl však vývoj ukončen a hra (obě verze) se pomalu posouvala do propasti zapomnění. I když stále existovala skupina fanoušků, kteří se nechtěli tohoto důmyslného a zábavného počinu vzdát.

A tak vznikla hra OpenTTD, který má stejné základy, téměř stejnou grafiku, ale daleko lepší a zábavnější hratelnost. Princip zůstal zcela zachován, ale novinek přibylo skutečně hodně. Je to například možnost stažení a implementace jiného grafického designu, nových a pokročilých umělých inteligencí, scénářů atd. České fanoušky ale asi nejvíc potěší implementace české jazykové mutace, kromě desítek dalších jazyků.

OpenTTD - titluní obrazovkazdroj: Vojtěch Král

Zřejmě největším přínosem je však možnost hrát v multiplayerovém módu. Hráčů může být až 255 a lze hrát jak na předem připravených mapách, tak i na náhodně generovaných.

Takovouto síťovou hru může založit každý. Je možné hrát v módu lokální sítě LAN, ale i v síti internetu, kde o hráče skutečně není nouze.

OpenTTD - multiplayerzdroj: Vojtěch Král

Stáhněte si tedy tento počin zcela zdarma, a ukažte svým konkurentům nejen umělé inteligence, kdo vlastní tu největší transportní společnost a zvládá management na nejvyšší úrovni.

Skutečně mnoho hodin kvalitní strategické zábavy je zaručeno!

 

OpenTTD stahujte z oficiálních stránek ZDE

1 thought on “OpenTTD: úspěšný remake slavné budovatelské strategie”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *