Software Informer: udržujte své programy aktualizované + něco navíc

Software Informerzdroj: Crymon
Aktualizace je proces nejen zajišťující dostupnost posledních verzí aplikací pro jejich co nejlepší činnost, ale má také důležitý bezpečnostní význam. U softwarových počinů, které se neustále připojují k síti internetu je aktualizování více než důležité.

V tomto článku si proto představíme jeden z programů, kteří mají za úkol se právě o ověřování a získávání posledních verzí instalovaných počinů starat.

 

Představujeme aplikaci Software Informer

Název počinu, který má za úkol výše uvedenou činnost, je Software Informer. Jeho vývoj má na starost společnost Informer Technologies, Inc.

Program se po instalaci běžně spouští se startem OS řady Windows, konkrétně od Windows XP až po nejnovější Windows 7.

Celý počin je v základě v anglickém jazyce, ale nejedná se o nic složitého, ani začátečník by neměl mít problémy se v něm orientovat.

V hlavní obrazovce aplikace se nachází 3 záložky: Software (Programy), Drivers (Ovladače) a Notifications (Oznámení). V první záložce nalezneme informace o verzích instalovaných programových počinů, případně zda existuje nová verze, ve druhé záložce nalezneme informace o aktuálnostech ovladačů a ve třetí nalezneme další a doplňující zprávy o instalovaných aplikacích.

Software Informer - hlavní nabídkazdroj: Vojtěch Král

Jak vidíme, vše se vztahuje k instalovaným počinům, takže není možné sledovat například neinstalovaný antivir Avira a jeho dostupné verze. Proč taky?

 

Modul spouštěče pro Windows

Součástí Software Informer je i spouštěč programů, který je možné integrovat do tlačítka Start. Pokud necháme základní nastavení, spouštěcí nabídku zobrazíme kliknutím pravým tlačítkem myši na již uvedené nástrojové tlačítko.

Software Informer - spouštěčzdroj: Vojtěch Král

Tento modul je velmi praktický a výrazně tak dokáže ulehčit a urychlit spouštění vybraných aplikací. Je možné všechny takto mít na jednom místě.

 

Závěr a zhodnocení

Počin Software informer využívá mnoho milionu uživatelů a i kdyby zůstal jen ve fázi ověřování a poskytování aktualizací na instalované aplikace, byl by velmi zdařilou aplikací. Je dostupný zcela zdarma. Integrace spouštěcího modulu však z něj dělá skutečně výtečný počin, za který mohou bez problémů hovořit i jeho uživatelé a velmi početné reference.

 

Software Informer je k dostání například ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *