Kde hledat práci? Přece na webu MPSV

zdroj: MPSV.CZ
Současná ekonomická recese si sebou nese mnoho negativních jevů, které dokáží postihnout nejen život jedince, ale i celé rodiny, domácnosti. Takovým příkladem je třeba ztráta zaměstnání, která bývá z písemného důvodu “nadbytečnosti”.

Je sice pravda, že některé společnosti prostě neumí hospodařit s penězi, buď si neudělá dostatečný průzkum trhu, investuje do nákladného a málo využitelného vybavení, nebo prostě dá na rozhodnutí svých „drahých“ manažerů, kteří z toho samozřejmě mají nemalé zisky. Někdy je ale situace podniku skutečně špatná, takže se musí zbavit své přebytečné pracovní síly.

Tak jako tak se prostě stane, že jsou lidi bez práce, a co pak? Jejich oči často směřují na portály, které soustřeďují nabídky a poptávky práce. Příklady jsou Práce.cz, Profesia.cz, Agentka.cz atd. Ale tím subjektem, který se má snažit lidem skutečně kvalifikovaně hledat práci, je přece Ministerstvo práce a sociálních věcí. Proč se tedy neobrátit právě tam?

Pro prohlížení poptávek přitom nutné kamkoliv chodit, stačí jen navštívit portál MPSV, kde už jen stačí zadat hodnoty kritérií, a dát vyhledat. Všechny tyto nabídky by měly být verifikované, a nemělo by se tedy stávat, že by se jednalo o nějaký marketingový trik nebo falešnou zprávu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *