2 jednoduché recepty na vánoční cukroví

Vánoce nám doslova klepou na dveře a je tu nejvyšší čas se dát na pečení vánočního cukroví, nemyslíte? Je dost možné, že někteří z vás již začali, ale pokud ne, nevadí. Právě teď je ten ideální čas začít! Přinášíme vám tipy na 2 jednoduché recepty na vánoční cukroví.

V klidu si pečení naplánujte

Před samotným pečením je dost důležité si rozmyslet jaké druhy a množství budete péct. Dost často se mi doma stávalo, že jsem napekla velké množství a mnoho druhů, o které již poté nebyl zájem. Nezapomeňte, že během Vánoc budete péct jistě i vánočku, příbuzní dovezou různé kolekce a čokolády a někdy prostě již není na sladké taková nálada. A je škoda vše poté zmrazovat na jiný čas, jelikož cukroví může ztratit svoji chuť.

Také se v posledních letech rozmohl trend nákupů cukroví místo vlastního domácího pečení. Jasně, pro časově vytížené rodiny je to fajn alternativou, avšak myslím, že každý z nás si může najít jedno odpoledne na pečení. Navíc může asistovat celá rodina a věřte, že si odpoledne užijete a o mnoho více. Můžete si k tomu pustit nějaký z vánočních filmů a hned si vše budete o to víc užívat.  Cukroví vám bude chutnat o dost více, jelikož to bude vaše vlastní cukroví kam víte, co jste dali, a ještě budete mít spousty zážitků. Využijte našich tipů na 2 jednoduché recepty.

 

2 jednoduché recepty na vánoční cukroví

 

Linecké cukroví

Budete potřebovat:
120 g kůry citrónové
2 ks vanilkového cukru
žloutek 250 g
370 g tuku rostlinného
350 g hladké mouky

 

Nejdříve použijte rostlinný tuk (nejlépe Heru) a hladkou mouku. Ze všech surovin zpracujte hnětením těsto, které nechte odležet. Následně ztuhlé těsto vyváleje na tenkou placku, ze které vykrajujte různé tvary. Nejjednodušší je pro další zdobení tvar kolečka. Cukroví vložte do předehřáté trouby a pečte dozlatova při 150 °C.

Upečené linecké slepujte krémem nebo marmeládou, což dodá krásnou jemnou chuť. Můžete posypat i ořechy.

Také máte rádi vánoční cukroví a jeho nezaměnitelnou chuť?zdroj: Pixabay
Také máte rádi vánoční cukroví a jeho nezaměnitelnou chuť?

 

Vanilkové rohlíčky

 

Budete potřebovat:
1 žloutek
špetka kůry citrónové
1 ks vanilkového cukru
120 g mletých vlašských ořechů
200 g másla
300 g hladké mouky
80 g cukru moučky

 

Z hladké mouky, měkkého másla, cukru, mletých ořechů, vanilkového a moučkového cukru, žloutku a citrónové kůry vypracujeme důkladně těsto. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme v lednici uležet nejlépe do druhého dne nebo alespoň přes odpoledne. Z těsta odkrojíme vždy část, ze které dlaní uválíme váleček o průměru 1 cm. Váleček nakrájíme na kousky asi 6 cm dlouhé a vytvarujeme do tvaru rohlíčků. Rohlíčky urovnáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 180°C na cca 8 minut. Upečené, ještě horké rohlíčky obalujeme v moučkovém cukru a podáváme nejlépe ke kávě nebo po jídle jako zákusek.

 

 

 

Jaký druh cukroví je vaše nejoblíbenější? Zkuste využít naše 2 jednoduché recepty na vánoční cukroví  a věřte, že bude mlaskat, jak je cukroví vynikající!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *