Jak prožít poklidný Silvestr s domácím mazlíčkem?

Konec roku se nám blíží, což je velmi úzce spojeno s oslavami a hlukem. My si oslavy užíváme, ale naši čtyřnozí domácí mazlíčci trpí. Silvestr s domácím mazlíčkem nemusí být ale stresující ani pro vás, ani pro vaše čtyřnohé kamarády.

Reakce domácích mazlíčků na hluk z ohňostroje vás může až překvapit – už jen psi mají několikanásobně citlivější sluch než lidé. I přesto, že váš pes snáší hlučné prostředí běžně velmi dobře, nečekané petardy a ohňostroj k tomu zaručeně patřit nebudou a jeho reakce vás může až zaskočit. Pes se lekne a následně jedná naprosto spontánně a v šoku, což není dobré ano pro něj, ani pro vás.  Jak si užít Silvestr s domácím mazlíčkem v co největší pohodě, se podívejte v následujícím článku.

Spánek je nejlepším řešením

Nejlepším řešením je, když během dne se psem zajdete na dlouhou procházku do přírody, kde bude mít možnost volného pohybu. Sám se dost unaví a je dost pravděpodobné, že večer bude dost utahaný a bude rád za odpočinek. Nejideálnější situace je, když novoroční ohňostroj zaspí úplně.  Silvestr s domácím mazlíčkem tak budete mít opravdu v klidu,  jelikož spící zvíře nepotřebuje vaši zvýšenou pozornost a můžete si užívat i dalších aktivit. Ovšem ne každému se to povede.

Konec roku je velmi často dost stresující hlavně pro domácí mazlíčky. Víte jak jim pomoci?zdroj: https://pixabay.com/cs/%C5%A1ampa%C5%88sk%C3%A9-l%C3%A1hve-%C5%A1ampa%C5%88sk%C3%A9ho-ledu-3515140/
Konec roku je velmi často dost stresující hlavně pro domácí mazlíčky. Víte jak jim pomoci?

Silvestr s domácím mazlíčkem v poklidu domova

Jestliže tomu tak nebude, určitě během večera a půlnoci nevycházejte se psem ven. I přesto, že máte skvěle vycvičeného psa, který vás poslouchá na slovo, nečekaný výbuch petardy by ho mohl vyplašit a mohl by si sám ublížit či utéct úplně. Pokud máte tu možnost odjez někam na chalupu nebo k příbuzným do přírody, kde budete zcela na samotě, popřemýšlejte o tom.

Pokud ne, zkuste se doma přemístit do nejklidnější místnosti, kde rány z venkovních petard jsou slyšet nejméně, poskytněte mu zásobu dek, jídla a pití, aby se cítil komfortně. Po celou dobu buďte se zvířetem spolu s celou rodinou, aby nepocítil žádné nebezpečí. Naopak kočky dávají přednost spíše tmavému a tichému místu, kam se můžou schovat a nikdo je nebude rušit. V tomto případě hodně záleží na povaze kočky, živější plemena budou vyžadovat přítomnost své rodiny.

Až se přiblíží půlnoc a výbuchy budou pomalu začínat, přitulte se k mazlíčkovi, hlaďte zvíře a mluvte na něj. Zvířata ocení blízkost známé osoby, kterou mají rádi a celý večer prožijí v poklidu. Máte-li doma opravdu nervózního mazlíka, můžete si dojít k veterináři pro zklidňující léky nebo vyzkoušet bylinkové směsi (vždy ale dávkujte úměrně k váze zvířátka).

 

 

Máte doma nějakého domácího mazlíčka?
Jak prožít poklidný Silvestr dle vašich rad?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *