Vyvětrejte a zatopte si zároveň se systémem SolarVenti

V létě vás doma trápí velké horko a v zimě byste právě část tohoto tepla přivítali? Nebo se ve vaší víkendové chatě drží vlhko a zatuchlý vzduch? Nejen s těmito problémy si umí poradit teplovzdušné solární panely SolarVenti. Protože jde v podstatě o vylepšené solární panely, jejich provoz po počáteční investici ve své peněžence nepocítíte.

V létě chládek, v zimě teplo a žádné plísně

Dokáží se postarat o čerstvý vzduch ve vaší domácnosti, na chatě nebo dokonce ve sklepě. A nemusíte se kvůli tomu otravovat otevíráním oken, nechtěně přijít o teplo nebo naopak o pečlivě nastřádaný chládek během parného léta. To všechno ekologicky, šetrně k přírodě a navíc i k vašim úsporám.

Teplovzdušný solární systém SolarVenti totiž funguje na principu solárních panelů, které zvládnou energii čerpat i při zamračené obloze (i když ne tak efektivně, jako při plném slunečním svitu). Panely bez solárního článku jsou vyrobené tak, že jejich provozní náklady na hodinu dosahují zhruba 0,01 Kč. Mají totiž 12 V trafo s příkonem 3,5 Wattů.

Co je ještě lepší: v budově dokáží teplotu nejen zvýšit, ale i snížit podle aktuální potřeby. Při každém vykouknutí sluníčka se tak můžete těšit, že se teplovzdušný solární systém dá do práce:

  • vyvětrá: svěží venkovní vzduch se příjemně rozproudí vaším domovem nebo chatou,
  • odvlhčí: čerstvý vzduch vyžene vlhkost z domu každou skulinkou a větracími otvory,
  • „přitopí“: zvládne temperovat vzduch až o 40 °C ve srovnání s venkovní teplotou, takže nemusíte tolik topit,
  • ochladí: využijte noční vzduch s panely SolarVenti Comfort a ochlaďte si domácnost.

Jak systém funguje?

Jakmile zasvítí slunce, rozběhne se ventilátor a nasaje se čerstvý vzduch do panelu. Tady se ohřeje a díky přetlaku se rozběhne po celém domově. Solidní polykarbonátová konstrukce poskytuje panelu výbornou odolnost proti nárazu a až o 40 % větší tepelnou účinnost oproti sklu.

Princip fungování SolarVenti systému.zdroj: SolarVenti
Princip fungování SolarVenti systému.

Kam všude se teplovzdušné solární panely hodí?

Odpověď na výše položenou otázku je jednoduchá: všude. Už jen všudypřítomná vlhkost v koupelně dokáže otrávit celý den. Teplovzdušný systém SolarVenti má tak široké využití, že se v některém z následujících bodů určitě najdete. Můžete jej použít v nejrůznějších typech obytných budov, které slouží jedné rodině (chaty, chalupy, rodinné domy), stejně jako ve větších domech (historické budovy, činžovní domy) nebo víceúčelových stavbách (sklepy, suterénní provozy, haly a schodiště, chovatelské stanice).

Ano, dokonce i chovatelé většího počtu zvířat nebo terarijních druhů oceňují výhody SolarVenti. Vlhko ani zápach nemají proti odvětrávání předehřátým vzduchem šanci.

Dopřejte si tu pravou domácí pohodu díky SolarVenti.zdroj: Photo by bruce mars from Pexels
Dopřejte si tu pravou domácí pohodu díky SolarVenti.

Instalaci panelů zvládne každý kutil nebo přímo dodavatel

Máte-li šikovné české ručičky, systém SolarVenti si v pohodě namontujete i sami. Systém dostanete nachystaný tak, že jej po instalaci můžete ihned spustit. Součástí dodávky je i sada pro montáž na stěnu. Budete mít přiložený i podrobný návod, který si stáhnete i na stránkách dodavatele.

Samozřejmě si můžete objednat i kompletní instalaci, kterou vám dodavatel rád zprostředkuje. Montáž na stěnu představuje méně náročné řešení, pro střešní instalaci počítejte s odizolováním trubky. Předejdete tak tepelným ztrátám. Vše ostatní vyřešíte pomocí střešní sady, kde najdete všechny potřebné součásti.

Poraďte se zdarma

Zaujal vás tento systém, ale máte nějaké dotazy nebo chcete poradit pro váš konkrétní prostor? Firmu SolarAir můžete kontaktovat pro bezplatnou komunikaci telefonem, mailem, kontaktním formulářem na webu nebo zajděte přímo na vzorkovnu do Svitav. Máte-li to sem daleko, objednejte si prezentaci přímo u vás doma – opět bezplatně. Své prodejce najdete dokonce i na Slovensku.

Všechno přehledně ve videu SolarVenti

A jestli vás čtení nebaví, mrkněte na krátké video, kde je všechno vysvětlené:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *