3 tipy, jak ušetřit přes Vánoce

Vánoce jsou prakticky za dveřmi. Děti jsou nadšené a těší se na vánoční dárky, dospělí mají z Vánoc velmi často hrůzu. Ono všechno něco stojí a co se týče Vánoc, výdaje jsou někdy opravdu vysoké. Jak ušetřit a Vánoce se i tak užít? Přinášíme 3 nápady, jak na to.

Článek s tipy na vánoční dárky tu už byl. Nicméně, některé dárky jsou dražší nebo pro někoho nedostupné. Ale šetřit se dá vždy a všude. Jen je třeba si ujasnit priority, plánovat a nenakupovat zbrkle na poslední chvíli. Tady jsou 3 tipy, jak se dá ušetřit v období Vánoc:

Stanovte si rozpočet

Stanovte si určitý rozpočet peněz, který za celé Vánoce chcete a můžete utratit. Bude to rozpočet, který zahrnuje jak jídlo, nákup dárků, tak i vánoční dekorace nebo vánoční stromeček. Snažte se tento rozpočet nepřesáhnout, ale na druhou stranu zase zbytečně nešetřit a nekupovat to nejlevnější. Věřte, že i za málo můžete nakoupit dostatek fajn věcí.

Na půjčku myslete až na jako krajní možnost v případě nutnosti.

Nakupujte s předstihem a plánujte

Nákup vánočních dárků a realizaci celých Vánoc si naplánujte s dostatečným předstihem. Využívejte různých akčních nabídek v obchodních řetězcích např. na potraviny, oblečení nebo elektroniku. Vždy se ale ujistěte, zda se opravdu jedná o uvedenou slevu a ceny porovnávejte i s jinými obchody. Nenechte se zlákat nápisem sleva, uvažujte, zda kupujete to, co přesně chcete a využijete tuto věc.

Vánoce jsou kouzelný čas, ale možná naši rodiče to tam již nevnímají. Zkuste jim ulevit od stresu a pomoct.zdroj: https://pixabay.com/cs/v%C3%A1noce-santa-claus-nicholas-d%C3%A1rky-2949687/
Vánoce jsou kouzelný čas, ale možná naši rodiče to tak již nevnímají. Zkuste jim ulevit od stresu a pomoct.

Vsaďte na handmade

Pokud se vám nechce platit vysoké peníze za koupi cukroví, vánoční výzdoby nebo drahých dárků, zkuste si vše doma vyrobit. Pozvěte kamarádky nebo rodinné příslušníky a upečte si vánoční cukroví. Dle videí na youtube se dají vyrobit krásné a dobře vypadající vánoční dekorace do bytu nebo na zahradu. A není není třeba tolik šikovnosti.


Pokuste se o výrobu vánočních dárků. Věřte, že vaši blízcí to ocení určitě o mnoho více, než, pokud jim pouze něco koupíte. Dárky nejsou o financích, ale o tom, zda je dáváte z lásky a darovaný z nich bude mít radost.

 

 

Jak se těšíte na Vánoce vy?
Využijete tyto 3 tipy, jak ušetřit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *