Vánoce jsou jednou za rok, ale mnozí z nás to berou jako velký stres. Důkladně se na svátky připravte a vše se objede i bez stresu.

Jaké vánoční dárky jsou letos v módě?

Prosinec máme skoro za dveřmi a mnoho z nás již jistě přemýšlí nad Vánocemi. Ano, nedivím se, však obchodní domy nám blížící se Vánoce připomínají už od konce října. Jaké vánoční dárky to letos zaručeně vyhrají?

Vánoční dárky pro maminku

Většina mých kamarádů vyřešila vánoční dárky pro mamku kosmetikou. Ano, určitě je to moc fajn řešení, ale zkuste i něco jiného a netradičního. Ono i takové předplatné oblíbeného časopisu nebo poukaz na masáž či wellness potěší. I víkendový výlet nebo poukaz do oblíbeného obchodu a kavárny je dobrý nápad.

Čím uděláte radost tatínkovi?

Nevím, jak pro vás, ale pro mě je vymýšlení dárků pro mužskou část rodiny velmi obtížná. Ale vyřešit to všechno můžete buď dárky v podobě kosmetiky (parfém, deodorant, voda na holení) nebo i fajn knížkou. V současnosti se do obliby dostávají audioknihy. Myslím, že mnoho tatínků ocení i kvalitní svetr nebo ponožky. Pro milovníky kultury doporučuji zakoupit lístky na divadelní představení nebo zajímavé výstavy.

Pro dceru vyberte snadno

Dost záleží na věku dcery, ale pokud již chodí do školy, určitě nepohrdne výbavou do školy s oblíbenými filmovými postavami (penál, flaška na pití, svačinový box, kufřík na výtvarnou výchovu). Myslím, že i velmi ocení barevné oblečení nebo dobře vypadající kryt na telefon. Pro starší dcery je vhodný nový diář nebo koupě příslušenství k telefonu či počítači. Menší dcerka bude určitě ráda za nějakou bárbínu nebo plyšáka.

Synovi máte z čeho vybírat

Pro mladší syny volte určitě nějaké autíčko, hračky nebo školní potřeby s motivem auta nebo hrdinů z oblíbeného filmu (penál, pytlík na přezůvky atd). Pro starší syny je fajn volba Play Station, video hry, kvalitní sluchátka či nový telefon. Jistě ocení i kosmetiku nebo oblečení.

Babičce a dědovi uděláte radost jakoukoli drobností

Prarodiče toho většinou tolik nepotřebují a jsou velmi vděční za cokoli. Věnujte jim nějaký společný výlet za odpočinkem, poukaz do oblíbené restaurace nebo koš plný kvalitních potravin. Myslím, že budou rádi i za dobrou knihu nebo předplatné křížovek a televizního programu.

 

Vánoční dárky jsou noční můrou mnoha z nás. Ale nemusí to tak být!zdroj: Pixabay
Vánoční dárky jsou noční můrou mnoha z nás. Ale nemusí to tak být!

Kamarádkám a kamarádům podle společných zájmů

Vymýšlení dárků pro vrstevníky může být jednoduché, ale zároveň i docela oříšek. Já bych určitě darovala něco, co kamarádi využijí třeba ve škole nebo v práci, kde se scházíte spolu. Ať už třeba kvalitní pero, novou kabelku, kalendář, diář, módní doplňky (pásek, šátek, peněženku, klobouk) nebo i nějaký společný výlet, na který pojedete spolu.

 

Vymýšlení vánočních dárků není vždy jednoduché, ale na druhou stranu Vánoce by měli být svátkem klidu a pohody. Nestresujte se z koupě dárků, zkuste vše brát v pohodě a užívejte si to.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *