Kam vyrazit během vánočních svátků na dovolenou?

Vánoční svátky a prázdniny jsou jako stvořené pro cestování, výlet a poznávání nových míst. Využijte toho! Jaké destinace jsou vhodné pro návštěvu během konce prosince nebo začátku ledna a kam vyrazit na dovolenou?

Kam vyrazit na krátkou dovolenou: Vánoční trhy

Pro začátek můžete během prosince vyrazit na vánoční trhy do některého z evropských měst nebo i po Čechách. Vánoční trhy mají moc fajn atmosféru. Můžete tu dokoupit ještě poslední vánoční dárky, ochutnat místní speciality nebo tradiční svařák. Větší vánoční trhy mají o víkendech i kulturní program v podobě zpívání koled nebo vystoupení místních hudebních kapel.

Většina vánočních trhů se zahajovala kolem začátku prosince. Buď můžete vyrazit jen po Čechách na jednodenní výlet třeba do Prahy, Brna či Olomouce. A nebo i k sousedům, jako je např. Vídeň, Drážďany, Norimberk nebo Bratislava. Další variantou je spojení vánočních trhů ještě s nákupy v jiných obchodech či relaxem v lázních nebo turistikou. Na takový typ výletu jsou vhodná města jako Budapešť, Berlín, Krakow nebo Varšava.
Zkuste si užít výlet v předvánočním čase a nestresujte se.

Cestujte po Čechách

Jak již bylo zmíněno, můžete vyrazit na výlet na vánoční trhy, které se konají v každém větším městě. Mnoho muzeí a galerií je otevřených i přes vánoční svátky, využijte toho. To samé platí i o bazénech, kulturních centrech nebo hernách. A pokud hledáte tipy, kam vyrazit na dovolenou, o svátcích je možné vyrazit na hory, za turistikou nebo za odpočinkem do welllness. Toto všechno Čechy nabízí.

Promyslete vaše preference a mrkněte, jaká je nabídka. Je třeba ale rozmýšlet rychle, neboť mnoho ubytovacích zařízení má přes svátky již plné kapacity!

 

Víte, kam vyrazit na dovolenou o Vánocích?zdroj: https://pixabay.com/cs/sn%C4%9Bhov%C3%A9-vlo%C4%8Dky-sn%C3%ADh-zimn%C3%AD-v%C3%A1noce-538223/
Víte, kam vyrazit na dovolenou o Vánocích?

Volte zahraničí a exotiku

Pokud vám nevadí slavit Vánoce či Nový rok mimo Čechy, naplánujte si nějakou delší dovolenou. Milovníci lyžování, turistiky a zimních sportů by měli přemýšlet nad Itálií, Rakouskem nebo Švýcarskem. Těm z vás, kteří volí spíše poznávací zájezdy, tak bych doporučila například Londýn, Řím, Paříž, Barcelonu nebo Amsterdam. V těchto destinacích je vánoční atmosféra, stejně jako výzdoba, ve městech na jedničku. No a ti z vás, kteří už jsou zkušení cestovatelé a máte rádi cestování za teplem, můžou zvolit exotiku. Teď máme krásné slunečné počasí a teploty tak akorát na koupání třeba v Karibiku, Austrálii, na Novém Zélandě, Srí Lance, Kubě, Dominikánské republice, Zanzibaru a na spoustě dalších místech. Výběr je opravdu široký, záleží jen na vašich preferencích.

 

Tak co, kam na Vánoce a Nový rok vyrazíte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *