Vánoce jsou svátky klidu. Alespoň takto nám to všichni tvrdí. Realita je ale trošku jinde.

Jak se nestresovat z Vánoc

Vánoce se nám pomalu, ale jistě blíží a je nám určitě jasné, že s tím se blíží i mnoho povinností, zařizování  a nákupů. Jak se  nestresovat z Vánoc, tak jako každý rok?

Vše řešte včas

Zatím máme do vrcholu Vánoc ještě větší časovou rezervu, což je tak akorát pro plánování všech nákupů a zařizování. Sepište si seznam dárků, které chcete pro blízké koupit. Napište si i seznam jídla, které chcete napéct a nakoupit. Naplánujte si tradiční vánoční setkání s kolegy a kamarády s dostatečným předstihem.

Vyhnete se tak zbytečnému stresu, nestíhání a neplnění termínů. Stres by vám vše akorát kazil a komplikoval. Vezměte si k sobě diář a kalendář a začněte co nejdříve.

Objednávejte online

Dnes je možné objednat online vše od elektroniky, oblečení až po jídlo nebo dekorace. Využijte toho! Ušetříte si tím opět volný čas a nebudete se stresovat z dlouhých front u pokladen. Vyčleňte si třeba dva večery nebo víkend a mrkněte na nabídku zboží a služeb na internetu. Objednat si takto můžete prakticky vše a zatím s dodáním maximálně týden (někdy i do 24 hodin). Mnoho e-shopů má vánoční slevy či poštovné zdarma, což je velmi příjemné.

Vše ale opět čiňte s dostatečným časovým předstihem, jelikož pošta a jiné kurýrní služby začínají být zahlcené, jako je tomu každý rok ve vánoční čas. Některé přepravní společnosti doporučují dárky z e-shopů s doručením před Vánoci objednat nejpozději 14.prosince, jiné to zvládnou i do 17.prosince. Zboží si můžete nechat doručit přímo domů, na poštu nebo na úložní místa, kde si je vyzvednete.

 

 

Vánoce jsou kouzelným svátkem hlavně pro děti. Pro vás dospělé to je možná noční můra. Ale není důvod!zdroj: https://pixabay.com/cs/v%C3%A1noce-st%C5%AFl-nastaven%C3%AD-l%C3%A1ska-791110/

Rodina je základ

I přesto, že mnoho z vás bere Vánoce jako jedinečné svátky, zkuste trávit více času s rodinou, než vařením, pečením či nákupy drahých dárků. Čas s rodinou a blízkými je mnohem cennější, než perfektně uklizený byt a drahé dárky. Vyražte s rodinnou do přírody nebo na nějaký výlet a vše v klidu, žádný stres. Tyto zážitky vám nikdo nevezme a budete z nich čerpat ještě dlouho. Hlavní je, nestresovat se z Vánoc. 

 

Jak se na Vánoce těšíte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *