Takto vypadaly oceány a moře před mnoha lety, dnes je realita trošku někde jinde a odpadky jsou všude.

Film A Plastic Ocean

To, že naše příroda už není jako tomu bývalo, jistě víme. Bohužel odpadky, plast a neznalost člověka přírodě jen škodí. O tom a o mnoho jiných faktech vyprání film A Plastic Ocean.

Třídění odpadu? To ale všichni známe!

Už ve škole nás učili třídit odpad a zbytečně nezatěžovat přírodu. Bohužel lenost a neznalost lidí je tu stále a to nepřispívá ke zlepšení situace. Existuje tu mnoho neziskových organizací, dobrovolnických projektů a samotných dobrovolníků, kteří se snaží pomoci, ale je to málo. Situace v Asii nebo v Americe se sice stále horší jak v Evropě, ale i tak máme na čem pracovat a zlepšovat se.

O čem je film?

Film A Plastic Ocean je dokument, který na tyto nedostatky upozorňuje a hlavně nám popisuje následky. Můžeme tu vidět scény, kdy děti z Asie si hrají na skládkách a tvoří si hračky z plastových odpadků. Maminky mezitím vaří na vařiči a nad ním mají plasty, aby vše lépe hořelo, ale tím dost znečišťují ovzduší a ničí si své zdraví. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o velmi chudé oblasti, lidé jsou tam rádi, že se uživí a nad následky svých činů už nepřemýšlí.

Takovýto odpad můžeme vidět všude na plážích nebo po ponoru do vody. Je třeba s tím něco začít dělat.zdroj: Pixabay

Následky našich činů

Zvířata v oceánech a mořích dennodenně umírají, jelikož snědí nebo se zamotají do odpadků, které byly vhozeny do vody. Ať už plast, kov, části rozbitých hraček, aut, elektrospotřebičů či jiné věci. Plast se následně rozkládá na menší částečky a ty snědí živočichové ve vodě. Je tedy dost možné, že i třeba ryba, kterou si osmažíme k obědu bude tyto plastové částečky obsahovat. Je to nekončící kruh, který nejde jen tak zastavit.

Film A Plastic Ocean bych Vám určitě doporučila ke shlédnutí. Během jara-podzimu se promítal v mnoha českých městech zdarma po kinech a kulturních domech. Některá města ho budou i opakovat. Je to rozhodně dokument, který by měl vidět každý z nás a zamyslet se nad ním. Film je vhodný pro děti od 12 let.Co děláte pro zlepšení přírodního ovzduší, zmírnění odpadu a plastu vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *