Příroda okolo nás je nádherná. Zkuste ji neničit, aby tu zbyla i na naše potomky.

Jak žít v souznění s přírodou?

Příroda je všude kolem nás a my v Češi se můžeme pyšnit opravdu nádhernou přírodou. Ne každý si toho ale bohužel váží a příroda tím velmi trpí. Jak na žití v souznění s přírodou?

Všechny možné celosvětové průzkumy nás varují, že životní prostředí naší planety jde od desíti k pěti a že bychom s tím měli něco dělat. Ano, je tu mnoho neziskových organizací, které se snaží pomoci, ale to bohužel nestačí. Člověk musí začít sám u sebe, protože to je ten klíč.
Tady je pár tipů, jak začít a pomoci naší přírodě ke znovu obnovitelnosti.

Recyklujte

Zkuste doma zavést tzv. tříděný odpad. Myslím tím 3 nádoby, pytle nebo boxy, kam budete házet pouze papír, do druhého sklo a do třetího plast. Možná se u někoho doma hodí i nádoba na biodpad.
V okolí domova si také vyhledejte, kde nejblíže máte kontejnery na tříděný odpad a využívejte je. Mnoho z nás je líných a raději vyhodí vše dohromady, než aby šla s odpadem do vedlejší ulice. A to je právě ta chyba! Potom se odpad vůbec netřídí a je to neefektivní.

Příroda dost trpí lidských chování a jednáním v přírodě. Zkusme to napravit.zdroj: https://pixabay.com/cs/auto-pkw-smeti%C5%A1t%C4%9B-odpad-rez-3368094/

Minimalizujte odpad

Zamyslete, kolik odpadu denně nebo týdně vyprodukujete. Je toho dost, že? Ale to můžete změnit. Zkuste se zaměřit na tzv. minimalismus a zero waste styl života. Cíle je zcela minimalizovat nebo nejlépe neprodukovat žádný odpad. Vše ale postupně samozřejmě. I malý krok může pomoci.  

Zapojte se do dobrovolnických akcí

Pokud uvidíte nějaký dobrovolnický projekt nebo akci u vás v okolí, zúčastněte se! Nejenom, že strávíte moc fajn čas a potkáte nové lidi, ale budete mít moc fajn pocit z dobrovolnické činnosti. A navíc pomůžete dobré věci. Ano, pro někoho to možná bude znít hloupě. Vím, není to nic velkého, ale každá malá věc může pomoci a v přírodě se to rozhodně počítá.

 

 

Jak pomáháte přírodě a planetě vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *