Prevence před podzimní chřipkou

Podzim už je tu v celé své kráse a teploty nám žalostně klesají dolů. Je mi jasné, že milovníci léta tráví večery a volné chvíle v posteli s čajem a vzpomínají na horké letní dny. Ale poté vyjdou ven do studeného počasí a ihned se musí vypořádat s podzimní chřipkou. Jak na prevenci a co nezanedbat?

Vitamíny

Ano, je mi jasné, že toto vám již řekl snad každý. Čerstvé ovoce a zelenina je základ, díky kterému bude vaše odolnější proti bacilům, bude mít větší schopnost se bránit a vy se budete cítit o mnoho lépe a silněji. A  na podzimu to platí dvojnásob! Ono stačí, pokud vyjdete ráno do práce bez bundy nebo šály a pokud je váš organismus oslaben, je možné, že vás to na pár dní zcela vyřadí z běžného fungování.
Proto se zaměřte na prevenci v podobě pravidelné dávky čerstvé zeleniny a ovoce nepodceňte. Můžete doplnit i vitamínem C, zinkem nebo jinými vitamíny. Ale nenahrazovat, pouze doplnit.

Sport zatočí s podzimní chřipkou

I přesto, že teploty o dost klesly dolů, i tak se dá na podzim vykonávat mnoho sportovních aktivit, které vás posilní a budete se poté cítit o mnoho lépe. Při slunečném počasí ještě vytáhněte kolo a jeďte se na chvilku projet. Nebo běžte na večer běhat. A uvnitř se dá provádět mnoho sportů – tanec, posilování, aerobic, zumba, tabata, pole dance … prakticky cokoli, kde se trošku zpotíte, unavíte svaly, ale poté se budete cítit o mnoho lépe.
Nezapomeňte, že po každé fyzické aktivitě je třeba teplé oblečení a řádně teplá sprcha.

zdroj: https://pixabay.com/cs/z%C3%A1vodn%C3%ADci-siluety-fitness-mu%C5%BEi-635906/

Teplý čaj

Dle nynějších průzkumů se ukázalo, že jen malé procento z nás pije po ráno teplý čaj nebo kafe. Lidé tyto nápoje preferují během dne nebo po obědě. Ale to je v prevenci před podzimní chřipkou velká chyba. Teplý čaj nebo kafe po ránu nastartuje společně se snídaní organismus a vy se cítíte svěží po celý den. A ani není třeba sladit nebo kupovat nějaké drahé značky, stačí pouze 5 minut po ránu na vypití a výsledek je zaručen, to mi věřte!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *