Vzdělávejte sebe i děti i mimo školu

Klasický systém vzdělávání škol je dost zastaralý a dost často i neaktuální. Proto mnoho organizací přichází s projekty, kdy se snaží mládež, ale i dospělé vzdělávat interaktivně a moderněji mimo školu. Jak a hlavně kde se takto mohu vzdělávat?

Také vás nebaví pouze sedět při výuce a poslouchat ne úplně zajímavý výklad? Co takhle výuka v praxi a okamžité vyzkoušení dané věci? Myslím, že to by systém školství dost zmodernizovalo a studenti by chodili do školy ještě raději, než je tomu dnes. I tak jsou tu ale snahy o zlepšení a alternativy. Jak se tedy mohu alternativně vzdělávat mimo školu?

Jazykové školy a pobyty

Cizí jazyky jsou dnes základ. A i přesto, že výuka angličtiny dnes začíná již na 1. stupni ZŠ, mnozí žáci nedokáží plynule mluvit v anglickém jazyce ani po odmaturování. Kde je tedy chyba? Výuka většinou probíhá pouze teoreticky a pasivně. Žáci se učí strohou gramatiku a slovíčka, ale prostor na konverzaci a procvičování je minimální. K dobrým výsledkům postačí pouze naučení se gramatických tabulek a toť vše. Ale cizí jazyky jsou o něčem jiném! Pokud je nezvládnete použít v praxi a komunikovat, o dost přicházíte.

Zkuste tedy vaše děti poslat na anglický tábor s rodilými mluvčími. Zapište je i do anglického kroužku, kde je na alternativní výuku a konverzaci více času. Studenty SŠ pošlete o prázdninách na studijní nebo výměnný pobyt v zahraničí. Tyto investice se vám zcela jistě vrátí!

Zkuste vaše děti poslat na anglický tábor s rodilými mluvčími a dopřejte jim mimo školu další vzdělání.zdroj: https://pixabay.com/cs/d%C4%9Bti-d%C4%9Bv%C4%8De-tu%C5%BEka-v%C3%BDkres-z%C3%A1pisn%C3%ADk-1093758/
Zkuste vaše děti poslat na anglický tábor s rodilými mluvčími a dopřejte jim mimo školu další vzdělání.

Program Erasmus+

Program Erasmus+ je jednak hlavně pro studenty, ale v neposlední řadě, také pro dospělé, co se stále chtějí vzdělávat. Studenti tento program mohou využít během SŠ a VŠ a vyjet na studium nebo stáže do zahraničí. Dospělý poté mohou využít různé semináře a školení jak tady v ČR, tak v zahraničí a stále se zlepšovat na trhu práce.

Online webináře a semináře mimo školu

A v neposlední řadě doporučím i různé online semináře a webináře, díky kterým se můžete vzdělávat v mnoha oblastech a z pohodlí domova. Některé webináře jsou placené, ale např. na stránce http://www.webinare.cz/ jich najdete spousty zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *