Jak na levné letenky?

Cestování je jistě sen každého z nás. Dnes je cestování dostupnější, než kdy jindy. Máme mnoho možností cestovat již od studií a můžeme vyjet prakticky kamkoliv. Jak ale cestovat za co nejlevněji?

Dnes se dá cestovat tzv. lowcost, což znamená levně. Dá se ušetřit jak na cestě, ubytování, ale i stravě. Jen si samozřejmě musíme odpustit každodenní návštěvu restaurace nebo létání 1. třídou. Cestování lowcost není pro každého, ale kdo se v něm najde, zvládne procestovat mnoho za málo. A jak na to?

Porovnávejte ceny

Pokud chcete vyrazit do vaší vysněné destinace, určitě si co nejdříve zjistěte, na kolik vás vyjde cesta, ubytování, strava, nějaké výlety, popř. přesuny autobusem, MHD a další. Následně poté se podívejte, v jakém období v roce je finančně nejvýhodnější do této lokality vyjet. Většinou to je např. před a nebo po sezoně, v období dešťů nebo jiné nepřízně počasí. Porovnejte také ceny letenek od různých společností. Pokud chcete co nejvíce ušetřit, spíše volte cestu s přestupem než přímý let. Také se ujistěte, zda v ceně letenky máte pouze příruční zavazadlo nebo i velké odbavený kufr. Bylo by škoda si poté zbytečně připlácet.

Porovnejte také ceny hotelů přímo v centru se snídaní a penziony na okraji města. Někdy je spíše výhodnější si připlatit za hotel v centru i se snídaní a tím pádem ušetřit za metro nebo autobus do centra a snídani. Pokud jedete celá rodina, promyslete i AirBnb (služba poskytující pronájem bytů a domů přímo od majitelů), kde si můžete vařit a tím můžete opět mnoho ušetřit.

Zlaté pravidlo lowcost cestování letenky kupte co nejdříve.zdroj: https://pixabay.com/cs/jet-ozn%C3%A1men%C3%AD-sv%C3%A1te%C4%8Dn%C3%AD-3473061/
Zlaté pravidlo lowcost cestování letenky kupte co nejdříve.

Plánujte dopředu

Vše si plánujte dopředu a letenky kupte co nejdříve! To je zlaté pravidlo lowcost cestování. Většina aerolinek otevírá možnost rezervaci letenek 6-9 měsíců dopředu a to s nejnižšími cenami. Pokud chcete letět na poslední chvíli, letenky se vám dost prodraží a dost často zbývají již poslední místa v brzkých ranních nebo nočních letech, které jiní odmítají.

Nízkonákladové společnosti (jako je např. RyanAir, Pegasus Airlines, Wizz Air) se snaží prodat poslední kusy letenek za nízkou cenu. Je to ale dost nejisté a pokud chcete jet ve více lidech, je prakticky nemožné levnější letenky sehnat.

Ať jste fandy lowcost nebo ne, přeji krásné cestování plné úžasných zážitků!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *