Kokosový olej, zázrak, který pomůže snad na vše

O kokosovém oleji jste už nejspíš slyšeli. Jeho použití je dost univerzální a věřím, že by neměl chybět v žádné domácnosti. V čem je kokosový olej tak dobrý, že se řadí k superpotravinám, a k čemu ho tedy využít?

Pomocník v koupelně, ale i v kuchyni

Kokosový olej se nejčastěji využívá určitě v kuchyni. Slunečnicový, řepkový nebo olivový olej je možné nahradit právě tím kokosovým při vaření, smažení nebo pečení. Jeho chuť je zcela nenahraditelná a jistě oživí vaše klasické recepty. Mnoho lidí nahrazuje klasické máslo právě “kokosákem” a jedí ho třeba na chlebu nebo si ho přidávají do ovesných kaší. Navíc se po něm budete cítit více plní, i přesto, že jste toho zase tolik nesnědli.

Kokosový olej je ale velkým pomocníkem i v koupelně. Můžete ho využít jako masku nebo zábal, pokud máte vysušené vlasy nebo pleť. Hodí se ho přidat i do pěny do relaxační koupele, jelikož poté bude vaše pokožka svěží a hydratovaná. Pokud toužíte mít bělejší zuby, občas si k pastě přidejte i pár kapek kokosového oleje. Jeho chuť není úplně nic extra, ale pozitivní účinky uvidíte již brzy. Jestli trpíte na suchá chodidla, zkuste zábal právě z tohoto oleje. Je to i velký odborník při odličování např. voděodolné řasenky.

Pokud se necítíte úplně nejlépe, škrábe vás v krku nebo máte kašel, stačí lžička tohoto oleje, a vše bude brzy pryč. zdroj: https://pixabay.com/cs/kokosov%C3%BD-olej-ropa-b%C3%ADl%C3%A1-sklo-jar-2535395/
Pokud se necítíte úplně nejlépe, škrábe vás v krku nebo máte kašel, stačí lžička tohoto oleje, a vše bude brzy pryč.

Kokosový olej a zdraví

Odborníci na výživu doporučují dětem i dospělým sníst 1-2 lžičky kokosového oleje každý den. “Kokosák” obsahuje mnoho vitamínů (A, D, E, K), nenasycených mastných kyselin, zinek a selen, což je velmi pozitivní. Tyto všechny látky dohromady nám chrání náš organismus před cévními a srdečními chorobami a také jsou velmi důležité pro vývoj, mozek a celkový růst.

Pokud se necítíte úplně nejlépe, škrábe vás v krku nebo máte kašel, stačí lžička tohoto oleje, a vše bude brzy pryč.

Kokosový olej se dá zakoupit jak v klasických drogeriích (Rossmann, DM, Teta), tak i v lékárnách od různých značek. Mně osobně se spíše osvědčily větší lahvičky, jelikož menší jsou hned vypotřebované.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *