Vánoce se blíží, jak si při škole vydělat na dárky?

Ať se nám to líbí nebo ne, léto je zcela pryč a máme tu podzim. Do Vánoc je ještě sice času dost, ale vše rychle uteče, však to znáte. Již teď je ale ideální možnost si před Vánocemi vydělat nějakou tu korunku navíc, kterou použijete na koupi vánočních dárků. Jak a kde sehnat ideální brigádu jen na víkendy nebo večery?

Kdo vůbec může brigádničit?

Pokud jsi student střední školy, je jasné, že mnoho volného času nemáš. Maximálně nějaké to odpoledne a víkendy. Na výkon brigády je třeba, aby ti bylo 16 let, ale ve většině podniků požadují 18 let, aby bylo možné pracovat s penězi. Pokud tuto podmínku splňuješ, výborně, první krok je za tebou! To studenti vysokých škol jsou na tom časově i věkem sice lépe, ale zato ve zkouškovém období nemají žádný volný čas. Zkuste tento volný čas využít k nějaké brigádě nebo přivýdělku. Jistě víte, že dárky na Vánoce budou něco stát a bohužel naše úspory se stále ztenčují.

Ideální by bylo si najít nějakou pravidelnou brigádu pouze na víkendy nebo i třeba nějaká odpoledne. Jenže tím, že je již říjen, jiní studenti už si takové brigády rozebrali. Ale třeba i tak budeš mít štěstí! Mrkni se na webové stránky nejbližšího obchodního centra, zda někde neshání posilu do jejich týmu. Obejdi i klasické obchody, restaurace, hotely a kavárny v centru a poohlédni se, zda někde neuvidíš cedulku na výloze, že někoho shání. Pokud nic nenajdeš, nevadí, jsou tu i jiné možnosti!

zdroj: https://pixabay.com/cs/v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-sn%C3%ADh-d%C5%99evo-bobule-jedle-3666649/

Předvánoční brigády a přivýdělky

Velmi často obchody a obchodní řetězce hledají výpomoc právě před Vánocemi. A to buď na kasu, doplňování zboží, inventury, balení zboží jako dárků nebo ve stánku s vánočním zbožím. Všechny pozice jsou tak nějak stejně placené a myslím, že budou rádi za každou pomocnou ruku. Ono v době před Vánoci a v době svátků si mnoho zaměstnanců vybírá ještě dovolenou a tak dost strádají, co se týče pracovníků. I přesto, že se nejedná o nijak reprezentativní pozice, kde asi nebude úplně radost chodit každý den na směnu, peníze z toho budeš mít a to je přece hlavní. Našetříš si vlastními silami na dárky a třeba i nějaké úspory do budoucna. Navíc pokud s tebou budou spokojeni, můžeš se s nimi domluvit na další spolupráci o víkendech nebo v době např. Velikonoc a léta.

 

Tak co, už jsi se rozmyslel/a, kde budeš brigádu hledat?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *