Stolní hry vládnou

Když jsme byli menší, bylo pro nás běžné si hrát s deskovými a karetními hrami. Poté vše nahradily počítačové hry. Teď se ale trend karetních a hlavně stolních her opět vrací. A i v Čechách máme mnoho vynálezců nových her!

Počítačové hry jsou sice fajn. Dítě se může leccos naučit. Nejedná se totiž jen o bojové hry nebo závody, lze si zakoupit i různé interaktivní vzdělávací kvízy nebo rébusy buď pro jednotlivce nebo partu. Ale má to i své negativní stránky, jako zkažení očí a zad dětí, děti stále sedí doma u počítače, jsou izolováni od kamarádů a jsou odkázáni pouze na společný chat. Myslím, že na deštivé odpoledne je to sice fajn, ale ne nijak často. Klasické deskové hry  mají mnohem více pozitiv a dobrou zprávou je, že se zase opět vracejí!

Stará klasika

Klasické stolní a karetní hry měly chvíly “přestávku”, jelikož trh byl ovládnut PlayStationem, videohrami a počítačovými hrami. Teď je ale vše naopak a děti zase více lákají klasické stolní hry. Člověče nezlob se, karty nebo pexeso je stará klasika, ale stále jsou oblíbené. Dostihy a sázky, dáma, šachy nebo Activity taktéž.

zdroj: https://pixabay.com/cs/stoln%C3%AD-hry-hry-gesellschaftsspiel-460340/

Novinky

Ale na trhu se objevily i novinky, o které je větší zájem, než se čekal. Pokud znáte hru Dixit, jistě víte, o čem mluvím. Pro neznalé: jde o jednoduchou karetní hru založenou na představivosti. Krásné ilustrace kartiček okouzlily nejen děti, ale i mnoho dospělých. Navíc se dají stále dokupovat nové série karet, takže nehrozí nuda. Velkým hitem se staly i Monopoly s kreditní kartou. Jedná se pořád o stejná pravidla, jen vše nakupujete nebo prodáváte díky kreditní kartě. Malé děti to tak naučí, že platební kartou se dá platit, ale i o vše přijít. což si myslím, že je velmi poučné.

Ideální hra pro menší děti je určitě Bzzz. A autorem je dokonce Čech! Pan Honza Vodička má na svém kontě vydání mnoha her pro děti. Tahle se ale řadí mezi špičky nejen v Čechách, ale i v okolních státech. Dost často se stává, že je hra vyprodaná, jelikož je u zákazníků dost oblíbenou!

 

Tak co, které deskové hry u vás vítězí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *