Kdy je nejlepší čas na nákupy vánočních dárků?

Září máme skoro za námi a Vánoce se nám kvapem blíží. Vím, že pro někoho jsou nákupy vánočních dárků v nedohlednu, někdo už pomalu nakupuje. Kdy je tedy ten správný okamžik?

 

Dvě skupiny lidí

Co se týče Vánoc, máme tu dvě skupiny lidí.  První z nich plánuje nákupy dárků dostatečně dopředu a nakupuje s předstihem. Už teď během září tato skupinka lidí pokukuje, co by komu koupila, někdo už má možná nakoupeno. A má to své výhody – nikde žádné tlačenice v obchodech, mnoho zboží k výběru, slevy, dostatek času na výběr a žádný stres.

 

Potom je tu druhá skupina lidí, co nakupuje během posledních dní před Štědrým dnem. Tady bych viděla pozitivum pouze v tom, že v obchodech už je vánoční výzdoba a hudba, tudíž atmosféra je zcela vánoční. Ale to je pro mě osobně asi jediné pozitivum. Všude je mnoho lidí, dlouho se čeká na kase, lidi jsou ve stresu, mnoho zboží je vyprodáno. Lidi jsou nervózní, ceny se nenápadně zvyšují, i přesto, že je tu nápis sleva a lidi nakupují bez rozmyslu, jen aby už to měli za sebou.

 

Kompromis

Vidíte rozdíl mezi těmito dvěma skupinami? Je radikální, že? Sice nevím, do jaké skupiny patříte vy, ale zkusme najít kompromis. Zkuste si právě v těchto dnech pomalu pro nákupy vánočních dárků udělat seznam se vším, co byste letos chtěli koupit a pořídit svým blízkým. Sami alespoň uvidíte, kolik času a financí je třeba investovat, kde nakupovat a vše tudíž budete v pohodě stíhat. Během října a listopadu se dejte do nákupů a v prosinci už pouze dolaďte nějaké detaily, dokupte maličkosti a dárkové tašky a je je hotovo!

V prosinci jen dokupte maličkosti a užívejte si vánoční pohody.zdroj: Pixabay
V prosinci jen dokupte maličkosti a užívejte si vánoční pohody.

 

Vánoce nejsou jen o stresu, nákupu nejdražších dárků a jídle. Jsou hlavně o rodině a pohodě. Možná máte z Vánoc hrůzu, protože je třeba nakoupit i mnoho jídla, navařit, napéct, objet rodinu a kamarády a na odpočinek mnoho času nezbyde. Je třeba si vše naplánovat a věřte mi, že vše bude poté o mnoho lepší!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *