Minimalismus vládne životnímu stylu

Valná většina lidí se dnes hrne jen za majetkem a penězi. Soupeří v tom, kdo má dražší a výkonnější auto nebo kdo si může dovolit dražší oblečení. Do Evropy se ale postupně dostává takzvaný minimalismus. Jistojistě jste o tom již slyšeli, že? Ale jak minimalismus praktikovat v reálném životě?

 

Ten, kdo žije minimalisticky, se snaží vyžít s málem, ale tak, aby to bylo dostačující. Minimalismus je odpověď na dnešní uspěchanou dobu a nadbytek všeho, na co si vzpomeneme. A to hlavně, co se týká oblečení, doplňků, dekorací do bytu, vybavení do domácnosti a dalších. Není to snadné, protože je mi jasné, že asi nám všem praskají skříně ve švech a byt nám přetéká různými dekoracemi, že? 

Kde se minimalismus vzal?

Minimalismus se k nám dostává z Ameriky, kde se dnes nachází největší počet minimalistů. Od nich se máme co učit, jelikož to jsou už profíci. Minimalisté preferují jít si za svými sny a cíli a zbytečně tedy neutrácet za nepotřebné věci. Na naši českou scénu se minimalismus odstává až později a i například influencerka Inkoustová tečka (Martina Bechyňová) napsala svoji knihu o stejném tématu v roce 2016 (kniha má název: Minimalismus). Následně povědomí o tomto tématu vzrostlo.

zdroj: Pixabay

Jak na to?

Nejlepším příkladem je asi, když se mladá slečna chce sbalit na dvoutýdenní dovolenou. Sbalí si klasicky jedno velké, skoro 20 kilové zavazadlo, k tomu malý příruční kufřík a ještě menší batoh do letadla, ale stejně si bude stěžovat, že si nemohla sbalit vše, co chtěla. A takto to mělo na počátku většina minimalistů. Ale dnes se minimalista v pohodě zvládne sbalit do příruční krosny na stejnou dobu.

Žít minimalisticky je zpočátku hodně náročné, zvláště v dnešní době. Ale jakmile tomu přijdete na chuť, půjde to samo. Navíc dnes je internet plný článků, jak začít. Rozhodně ale platí jedno velmi důležité pravidlo nespěchejte a nenuťte se do toho. Vše má svůj čas, není třeba nikam spěchat. Zkuste spíše investovat do vzdělání, cestování a zážitků. Na to budete dlouho vzpomínat a nikdo vám tyto vzpomínky nevezme.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *