Jak se připravit co nejefektivněji do školy?

I když se to nezdá a mnoho žáků a studentů si to nechce připustit, prázdniny se nám pomalu, ale jistě přehouply do druhé poloviny a pomalu se blíží do finále. Jako vždy letní prázdniny utekly raz dva a brzy tu máme opět nový školní rok. Školní rok není pro mnoho žáků a studentů pozitivní období roku a nabízí se otázka, jak se připravit do školy. Nicméně i tak si tento čas můžete zpříjemnit. Jen je třeba nic nepodceňovat a vše s dostatečným předstihem naplánovat. Pokud chcete vykročit tou správnou nohou a nahnat si plusové body, dočtěte si tento článek.

 

Nakupte školní sešity a pomůcky se slevou

Pokud ještě nemáte doma zásobu nových sešitů, hned to napravte! Pokud tedy potom začátkem září nechcete stát půlhodinovou frontu v papírnictví. Právě v těchto dnech probíhá mnoho slev a výhodných cenových nabídek od prodejců. Jistě si pamatujete od loňska, zda je lepší mít na matematiku kostičkový či neřádkový sešit, že? Využijte toho a nakupte vše včas za nízké ceny. A to neplatí jen pro sešity, ale i pro výtvarné potřeby, věci na tělocvik, přezůvky, svačinové boxy atd.

Dejte se do čtení knížek

Máte před maturitou a víte, že jste ještě nic nepřečetli z povinné literatury? Vrhněte se na to, protože teď na to máte čas. Až začne školní rok, volného času ubude a budete akorát tak ve stresu. Zkuste si najít knížky, které by vás mohly opravdu bavit, zaběhněte do knihovny a dejte se do čtení. Nezapomeňte si dělat poznámky, které se vám budou před maturitou velmi hodit.

 

Koukejte na filmy a seriály s titulky

Odpověď na otázku, jak se připravit do školy, v sobě nezahrnuje je nudný výčet povinností. Jste filmový a seriálový maniak a nejradši byste u televize strávili celý den? Ideální! Zkuste se na filmy a seriály koukat v originále pouze s českými titulky. Pokud cizí jazyky ovládáte na výbornou, titulky určitě vyřaďte. Oživíte si slovní zásobu o nová slovíčka a fráze a z filmu či seriálu budete mít mnohem lepší pocit.

zdroj: https://pixabay.com/cs/d%C4%9Bti-d%C4%9Bv%C4%8De-tu%C5%BEka-v%C3%BDkres-z%C3%A1pisn%C3%ADk-1093758/

 

Začínejte s opakováním

Víte, že vám (nebo vašemu dítěti) od loni nejdou vyjmenovaná slova po B či velká násobilka? Není nic jednoduššího na tom, jak se připravit do školy, než se pustit do intenzivního opakování. Vím, nikdo se nechce dobrovolně učit o prázdninách, ale věřte mi, že za to budete velmi rádi. A pokud víte, že s tím může pomoci nějaký ze spolužáků, pozvěte ho k vám domů, sedněte si spolu na zahradě a hned to půjde lépe. Však učení neznamená jen nudné doslovné šprtání, vše jde i zábavně.

 

Hodně štěstí do začátku školního roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *