Je značka Apple opravdu kvalitní, či nemá cenu investovat?

Značku s jablíčkem jistě každý z nás moc dobře zná. Však už je u nás na trhu několik let. Je známo, že se jedná o značku, za kterou je třeba zaplatit více peněz. Vyplatí se ale tato investice nebo je lepší ušetřit a koupit si spíše jinou levnější značku?

 

Kde se vzala tato firma a co vlastně vyrábí?

Apple je rozsáhlá americká firma, která byla založena v Kalifornii v 70. letech minulého století a postupně se stává velmi oblíbenou. Specializuje se na hardware i software. V roce 2014 dokonce odkoupila firmu Beats. Jejich výrobky zná snad každý – telefony (iPhone), notebook (Mac), mp3 (iPod), tablety (iPad), hodinky (Apple Watch), které jsou zákazníky velmi žádané. Ale vyplatí se jejich koupě?

zdroj: https://pixabay.com/cs/blogov%C3%A1n%C3%AD-blogger-kancel%C3%A1%C5%99-336376/
Výrobky Apple zná snad každý.

Hodnocení zákazníků

Apple má ale velmi dobrou pověst. Pokud si pročtete recenze od zákazníků, více jak 99 % z nich je s výrobky velmi spokojených. A ti, kdo si stěžují, tak si stěžují ohledně výše pořizovací ceny. Ano, za kvalitu si člověk musí připlatit. Ale na druhou stranu, jejich výrobky nemáte pouze na jednu sezonu, spíš v průměru 5-6 let či i více. Takže když se to vezme kolem a kolem, pokud si spočítám, kolik stojí třeba nový telefon od Apple a rozpočítám tuto cenu třeba na 5 let, dostanete se na stejnou cenu jako za levnější značku. Jen u levnější značky si musíte za 5 let musíte koupit 2 telefony, jelikož 5 let vydrží v dnešní době jen málokomu. Pokud vám tedy počáteční vyšší investice nevadí, popřemýšlejte o Apple.

 

Jestliže jste zatím vlastníkem telefonu s operačním systémem Android, jistě to pro vás bude velký skok a velký rozdíl. Výrobky od zmíněné značky mají specifický design a vše funguje trošku jinak, než v jiných operačních systémech. Ale to je možná právě to lákavé! Kdo si zvykne na Apple, už jen těžko půjde zpátky na jinou značku. Jestliže nejste ještě zcela rozhodnutí pro Apple, zkuste si zakoupit zatím třeba starší verzi, vše vyzkoušejte a uvidíte, zda je to pro vás to pravé. Mnoho lidí si kupuje výrobky této značky jen kvůli tomu, že si myslí, že je to znak luxusu. Asi dost záleží na preferencích, ale spíše bych elektroniku volila dle jiných faktorů. Dle mého názoru po koupi nebudete litovat, ale záleží na každém z nás. 

Více informací se o jejich výrobcích dozvíte na jejich oficiálních stránkách https://www.apple.com/.

Jste zastánci jablka nebo spíše jiných značek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *