Jak si jít za svými sny, když mám tolik povinností?

Každý z nás má nějaké sny, ať už profesní, rodinné, cestovatelské, jakékoli. Je to zcela běžné. Ale jak docílit toho, aby si člověk šel za svými sny i přesto, že má momentálně tolik povinností, že neví, kam dřív skočit? Je to dost složité, ale věřte, že to jde!

Sny má určitě každý z nás a je to dobře. Naše sny by nás měly inspirovat a motivovat k lepším výsledkům a posouvat nás. V dnešní uspěchané době je ale dost náročné se soustředit na naše sny, když máme mnoho jiných povinností, málo volného času, naše finance musí jít na platbu nutných měsíčních výdajů a ušetříme jen zlomek toho, co chceme ušetřit. I přesto, je to ale možné, jen je třeba na sebe být tvrdý a jít si za tím. Jak na to?

Udělejte si nástěnku snů

Doma si vyrobte takzvanou nástěnku snů, kam si vypíšete seznam věcí, které si chcete splnit, destinace, které chcete navštívit, zážitky, které chcete zkusit, vysněnou firmu, kde chcete pracovat, lokalitu, kde chcete v budoucnu bydlet, auto, které byste si rádi pořídili a další. Fantazii se meze nekladou a celý seznam můžete vyšperkovat obrázky nebo různými dekoracemi k daným tématům. Nástěnku umístěte někam, kde ji budete mít dennodenně na očích a vaše sny vám tak bude pořád připomínat (jako do ložnice nebo do obýváku).

zdroj: https://pixabay.com/cs/m%C3%B3da-slune%C4%8Dn%C3%AD-klobouk-985556/

Splněný sen si odškrtněte

Pokud jste si již nějaký sen splnili, nezapomeňte si ho na seznamu či nástěnce odškrtnout nebo ho vyřadit. A seznam si můžete doplnit o fotky právě z této splněné aktivity – fotka z dovolené, fotka nového auta, mapa, lokality, kde jste si koupili dům a jiné. To by vás mělo motivovat ke splnění dalšího snu či k přemýšlení nad dalším. Život je jen jeden, tak neztrácejte drahocenný čas.

Šetřete si do budoucna

Bohužel většina snů je spojena s financemi. A mnoho z nás s dostatkem financí v dnešní době dost bojuje. Je to zcela běžné. Ale i tak je tu mnoho možností, jak ušetřit každý měsíc nějakou slušnou částku. A pokud si budete šetřit pravidelně, za rok máte naspořené pěkné peníze, které mohou být jako základ ke splnění nějakého dalšího snu. Zkuste si například z každého platu odkládat částku cca 10-15 % a na tyto peníze vůbec nesahejte. Za půl roku nebo rok budete mít naspořenou fajn sumu, která se vám jistojistě bude hodit.

Neplýtvejte volným časem

Volný čas je vzácný, ale bohužel ne každý ho má dostatek. Zkuste se ve volném čase přemluvit a vzdělávejte se, věnujte se rodině a domácnosti, cestujte a žijte své sny.  Pokud vaše práce není to, co chcete v budoucnu dělat, zkuste hledat nějakou jinou. Hlídejte se, ať vám sociální sítě nekradou velkou část z vašeho času, byla by to velká škoda. Volným časem opravdu neplýtvejte, za pár let byste toho mohli dost litovat.

 

 

Nesněte a přeměňte své sny ve skutečnost!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *