budík

Největší nepřítel člověka? Čas!

Čas plyne stále stejně, ale pro pro každého je jinak dlouhý. Je to největší nepřítel člověka, protože pokud by chtěl člověk vše postíhat, čas mu to nedovolí. Je jen jediná možnost, naučit se s ním dobře hospodařit a nakládat. A k tomu není potřeba ovládat time management. Je potřeba selský rozum a umět si určit priority.

Čas jako nejvzácnější komodita

Ve světě je možné se setkat se spoustou komodit, například zlato, stříbro, měď, ječmen, kukuřice a tak dále. Mohl bych ještě dlouho pokračovat. Všechny tyto komodity mají nějakou svou hodnotu, ať už tržní či užitkovou, a dají se koupit check this link right here now.

Čas je však komoditou, která není koupitelná, tudíž nejvzácnější. Není možné si například přikoupit dalších 40 let života, to prostě nejde.

Někteří se mohou snažit vysvětlit a naučit, že zdravým životním stylem, zdravou stravou apod. je možné věk člověka prodloužit. Z jistého pohledu to může být pravda, o pár let, ale stále se nejedná o přímou spojitost s časem jakožto komoditou.

budíkzdroj: Pixmac
Vybíráme, co je skutečně důležité

Je potřeba určit si, co je v životě skutečně to důležité. Každodenní trávení času v hospodě či na mejdanu stojí nejen peníze, ale i životní energii. Neříkám, že by se člověk neměl čas od času odreagovat, ale čeho je moc, toho je příliš.

Dobrým „vodítkem“ je rodina. Čas strávený s rodinou určitě není nic zmařeného a je to skvělou investicí do budoucna. Správně vychované děti mají úctu ke svým rodičům, respektují je a objevuje se pravidlo říkající, že by se děti měly o své rodině ve stáří postarat. Nebylo by potřeba tolik domovů se sociální péči pro staré a vše by se mohlo změnit k lepšímu.

Co tedy na závěr?

Na závěr je potřeba dodat odvahu, aby měl člověk odhodlání a správně využíval svůj rozum. Jen díky tomu je schopen být Pánem svého času a určovat si, co je pro něj skutečně důležité a věnovat tomu svůj čas.

Každý z nás je jedinečný a nikdo nevíme, kolik toho času ještě v životě máme, takže bychom měli volit moudře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *