Hearthstone: recenze fantasy karetní hry

Počítačová hra Hearthstone: Heroes of Warcraft je jedním z počinů známé vývojářské společnosti Blizzard Entertainment, kterou hráči znají spíše u titulů série Starcraft, Diablo či World of Warcraft (WoW). Tentokrát je to krok do jiného herního segmentu, který však není příliš vzdálen. Jestli to bude krok správným směrem se pokusíme podhalit v této recenzi.

Fantasy a líbivý design na každém kroku

Co se týká námětu, je obdobný, jako známe například ze sběratelské karetní hry Magic: The Gathering (MTG). Proti sobě stojí dva nepřátelé, kteří se snaží pomocí kouzel a monster pokořit svého soupeře, resp. snížit počet jeho životů na nulu.

V Hearthstone se toto nemění, avšak samotný styl hraní je místy dosti odlišný. Hráči se střídají po jednotlivých kolech a pomocí many z krystalů vyvolávají kouzla či posluhovače, kterými bojují proti soupeřovým jednotkám a ubírají životy samotnému nepřátelskému hrdinovi.

0zdroj: Hearthstone

Oproti již uvedenému MTG či jiným obdobným herním titulům se Hearthstone může pyšnit skutečně propracovaným designem a animacemi.

Samotný vzhled se může někomu zdát až příliš barevný, určený pro mladší hráče, ale po strategické i taktické stránce je Hearthstone velmi propracovaný. Jde o skutečnou výzvu pro milovníky her nejen tohoto žánru.

Instalace a úvod do hraní

Jak již bylo uvedeno, Hearthstone: Heroes of Warcraft je výtvorem zahraniční společnosti Blizzard, takže na český jazyk můžeme rovnou zapomenout. Vše je v angličtině, případně jiném dostupném jazyce. Ničemu to však výrazně nevadí, alespoň je člověk donucený těch pár slovíček se naučit.

Samotná hra se váže k účtu Battle.net, který je potřeba si zařídit. Jeho vytvoření trvá pouze chvíli.

Nadále už nic nebrání instalaci herního klienta, skrze něhož se Hearthstone či jiná dostupná hra od společnosti Blizzard spouští a hraje. Díky němu se také Hearthstone udržuje aktualizovaný.

Battle.net - herní klientzdroj: Battle.net - herní klient

Při prvním spuštění hry se bude objevovat nápověda a krátký průvodce, který do začátků pomůže. Do samotné hry se dostaneme pomocí některého z tří tlačítek titulního menu: Play, Solo Adventures a The Arena.

  • Play je základní hra s námi vytvořeným balíčkem proti jinému internetovému hráči přibližně stejné úrovně. Za vítězství jsou zkušenostní body, které vás posouvají výše, poskytují nové lepší karty a zlato.
  • Solo Adventures je hra, ve které hrajeme sami proti počítačem řízenému protivníkovi. Pro začátek určitě doporučuji, protože si tak člověk vypracuje strategie, pozná herní prvky a plněním sólo úkolů získává úrovně a nové karty.
  • The Arena je hra v aréně proti zkušeným nepřátelům. Vstup do arény stojí zlaťáky, takže je dobré s nimi šetřit. Odměny za vyhrané zápasy však bývají vysoké.

Hearthstone - menuzdroj: Hearthstone

Další položky menu a tvorba balíčků

Mezi další položky menu patří například Shop, což není nic jiného, než internetový obchod s doplňkovými balíčky karet či dobrodružstvími. Jelikož je Hearthstone celý zdarma dostupný, jsou tyto mikrotransakce hlavním zdrojem příjmů.

Ikona s vykřičníkem je položka úkolů (Quests), kde se nachází jednotlivé úkoly. Například zvítězit 5 her s paladinem nebo válečníkem. Odměnou bývají zlatky.

Tlačítko Open Packs složí k otevírání balíčků karet získaných z nákupu či plnění úkolů příběhu, případně za výhru v aréně.

Poslední a asi nejdůležitější tlačítko je My Collection, což je vstup do tvorby a úpravy herních balíčků. Těch může být až 9 a lze je kdykoliv jakkoliv modifikovat.

Hearthstonezdroj: Hearthstone

Pro vytvoření nového balíčku je nejdříve potřeba vybrat jednoho z 9 hrdinů, přičemž každý má jinou schopnost a může disponovat jinými kartami. Výběr je tedy velice rozmanitý a záleží skutečně na každém, co preferuje.

Maximální a nutný počet karet v balíčku je 30 a každá karta může být obsažena jen 2 x od jednoho typu, takže je potřeba s tímto počítat. Po uložení je balíček ihned připravený k hraní.

Hearthstonezdroj: Hearthstone

Zhodnocení na závěr

Hearthstone: Heroes of Warcraft je velice podařenou hrou, která sice neoplývá pokročilými taktickými možnostmi, ale stále jde o sběratelskou karetní hru, která má hodně co nabídnout. Grafické ztvárnění je na velmi vysoké úrovni, které v tomto pojetí jen těžko hledá konkurenci.

Pokud tedy máte chuť na takovýto druh zábavy, s Hearthstone určitě nešlápnete vedle. Každodenní nové úkoly přináší nové výzvy, kterým je třeba se postavit.

Dle mého je toto krok správným směrem, k mnoha hráčům. Jak stálým, tak i příležitostným.

 

Mé hodnocení = 5/5

Odkaz na Hearthstone portálu Battle.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *