Přelom roku 2014/15 a moje ohlednutí

Přelom roku 2014/15 není žádným magickým číslem či přelomem slibující velké změny. Předpovědi a prognózy vesměs mlčí, takže před sebou máme další obyčejný rok?

Končící rok 2014 pro mě byl rokem určitě klidnější, než roky předcházející. Současný počet členů domácnosti se nezměnil (navýšení počtu proběhlo v roce 2013) a ostatní probíhalo přibližně tak, jak bych si přál. Samozřejmě, že tu byly chvíle silnější i slabší, ale podívám-li se na to s nadhledem, nejedná se snad o nic výrazného.

Co rok 2015?

Rok 2015 začne už zítra a já do něj chci vstoupit v klidu a pohodě. Na přelom určitě nečekám nějaké divoké oslavy, budu slavit v kruhu své rodiny a příbuzných.

V celém roce 2015 bych se chtěl vést na poklidnější vlně, tzn. nemám v plnu žádné výrazné změny. Sice mě čekají státnicové zkoušky (to nebude nic snadného), ale to je možná tak jediné, o čem plánovaně vím.
Chtěl bych normálně chodit do práce, odvádět dobré pracovní výkony, trávit co nejvíce volného času se svou rodinou a “přežít” do roku následujícího.

Předsevzetí na závěr

Kdo by čekal nějaké předsevzetí typu “zhubnout o 5 kg”, bude u mě čekat marně. Já si žádná předsevzetí nedávám a když už, tak je to spíše přání zdraví, štěstí, lásky atd.

To však neznamená, že by mělo být předsevzetí něčím špatné. Důležité ale je, aby nezůstalo pouze prázdnými slovy a bylo naplněno skutky. To už bývá mnohdy daleko obtížnější, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *