Klasické tlačítkové telefony končí? Ani náhodou!

Moderní doba se vyznačuje používáním moderních technologií. Mezi ně patří dotykové mobilní telefony či obdobná „touch“ zařízení my site. Je tedy éra klasických tlačítkových mobilů nenávratně pryč?

Odpověď je možná překvapivá, ale určitě ně! Důvodů je hned několik, i já mám o používání mobilního telefonu jasno:

  • Telefon potřebuji na volání a SMS zprávy, nepotřebuji žádný doplňkový software, jako je například kancelářský balík, přehrávač videí či hudby. Na to mám doma PC. V případě mi bohatě poslouží.
  • Klasický mobilní telefon má zpravidla daleko větší výdrž na baterii. Nemusí totiž zásobovat energií W-Fi, náročný procesor a další „žrouty“.
  • Tlačítka jsou jasně definovaná a přesná, oproti byť sebelépe kalibrovanému dotykovému displeji.
  • Pořizovací náklady i náklady na údržbu jsou nízké, je zde menší pravděpodobnost, že se nějaká součást porouchá. A když už ano, nejedná se většinou o nákladnou opravu.

Jaké je tedy PRO dotykáčů?

Uvedené příklady jsou jen některé, určitě by se dalo něco ještě najít. Jaké jsou však „nevýhody“ oproti moderním dotykovým zařízením?

Dalo by se říct, že se jedná o opak toho, co jsem právě uvedl. Moderní dotykové mobily jsou dražší, ale nabízí mnohem více možností a funkcí. Je však otázkou, zda je uživatel schopen všechno toto využít…
Samozřejmě musíme také myslet na výrobce, kteří se snaží vnutit tu myšlenku, že kdo nemá pořádný „dotykáč“, není prostě IN. Jde jim přece o odbyt a vydělané peníze.

Osobní názor

Já mám však jasno. Dotykový telefon jsem měl a stále ho mám ještě v rezervě, kdy se něco stalo s mým současným. Tím je „stařičká“ Nokia, která není ničím jiným, než klasickým tlačítkovým mobilem, jehož cena byla kolem 1 tisíce Kč.

Nemohu si ji však vynachválit, protože funguje skvěle, hovory jsou čisté a jasné. A když už mi náhodou spadne na zem, rozloží se na 3 díly (samotné zařízení, baterie a zadní kryt), takže jen prostě složím, zapnu a hotovo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *