AMV: hudba nejen pro fanoušky kreslených seriálů

Japonské kreslené filmy a seriály známe pod označením ANIME. Jsou velice oblíbené především u mladších diváků, ale jejich pojetí je mnohdy určeno až těm dospělým zovirax generic.
V tomto článku se však nebudeme zabývat touto japonskou tvorbou označovanou stylem manga v pravém slova smylu, ale podíváme se na specifickou odnož, která je označována třemi písmeny uvedené v titulku tohoto článku.

Občas se mě někdo zeptá, co že to ta zkratka „AMV“ znamená? Že to je často k vidění na YouTube … 
Tato zkratka není žádným souborovým formátem, jak si někteří myslí, ale jde první písmena slov Anime Music Video, což už si jistě mnoho z nás dokáže přeložit. Jedná se o kreslený/animovaný hudební klip, který je možné pomocí šikovných střihů nasadit snad na jakoukoliv písničku. A že jich je plno na YouTube, to snad nemusím ani nijak dále vysvětlovat. Jedná se totiž v naprosté většině o lidovou tvorbu, kterou samotní tvůrci jedině vítají.

Určině nemá cenu o tomto tématu dále mluvit, podíváme se tedy na tři počiny, díky kterým si může každé lehce udělat představu:

  • Life is Beautiful

  • Full Metal Alchemist — Always Hardcore (hudba Scooter)

  • Nostromo — Running Man

 

Svůj názor si na tuto tvorbu udělejte sami, ale jestli se vám některý z nabídnutých klipů líbil nebo cítíte, že by to mohl být dobrý směr, navštivte portál YouTube a pohledejte …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *