Garena: hraní her ve virtuální LAN síti

Také Vás občas přepadají chutě si zahrát něco s kamarádem po internetu? Chcete si zahrát pouze spolu? Nebo tvořit tým a vyzvat jiné hráče? Mám pro Vás řešení, to řešení se nazývá Garena.
 

Co vlastně Garena je?

Program slouží ke hraní různých online her. Garena funguje na principu LAN, s tím rozdílem, že nemusíte sedět vedle sebe propojený kabelem. Garena nabizí poměrně širokou škálu her. Je zde napřiklad Age of Empires 2, Left for Dead, Counter Strike 1.6 i Source a nejvíce hraný je zde Warcraft 3, jmenovitě jistě každému známý herní mód zvaný Dota. 
 

Co vše potřebuji?

Samozřejmě hru, kterou máte chuť si zahrát a prográmek zvaný Garena, který naleznete zde: http://intl.garena.com/, také se zde zaregistrujete. Narozdíl od skutečné LAN je zde třeba internetové připojení.

Důležité je, aby jste měli Vy i Váš spoluhráč stejnou verzi hry. Jinak se úplně lehce může stát, že svého kamaráda neuvidíte (nenaleznete jeho vytvořený server).
 

Platí se za Garenu?

Ne, Garena je zdarma. Jsou zde ale různá placená vylepšení, asi jako všude jinde.
 

Co ještě mi Garena nabízí?

Nepotřebujete ani partnera ke hraní, pokud nechcete. Můžete se domluvit na chatu s ostatními uživateli. Nebo se bez ptání normálně připojit k někomu. (Buď vás vyhodí nebo si zahrajete). Lze poslat i soukromou zprávu a přidat si někoho do přátel.

Za zmínku stojí i to, že se lze připojit na pět různých serverů. Servery se dělí dle pozice, kde se nacházíte (Asia, Europe,…). Můžete se napojit klidně i do Asie, ale nedoporučuji z důvodu horší  komunikace.  Váš účet bude nabírat levely podle počtu odehraného času. Do nějákých místností jsou i levelové omezení. Je zde možnost i založení klanu, ale to nemám odzkoušeno.

Pokud nevidíte vytvořenou hru i přes to, že máte stejnou verzi, tak klikněte v Gareně na zakladatele pravým tlačítkem myši a dejte ,,tunnel”. Tunnel najde nejlepší spojení mezi vámi.

Doufám, že si Garenu užijete stejně jako já.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *