“Vybrali jsme měsíc”: vydařená simulace letu Apollo 11

Zažijte skvělý zážitek letu kosmického plavidla Apollo 11 od jeho startu z povrchu zemského až na povrch měsíce a zpět. K tomu všemu vám vystačí obyčejný internetový prohlížeč a připojení k celosvětové síti internetu.

Pohodlně se tedy usaďte a můžeme jít na to.
 

“We Choose the Moon” – projekt k pohledání

Celou interaktivní simulaci naleznete na webových stránkách projektu We Choose the Moonwww.wechoosethemoon.org a jedná se o jakousi “oslavu” letu Apolla 11, při které Neil Armstrong jako první člověk stanul na Měsíci.

Není zde potřeba žádné registrace či jakékoliv další autorizace, dokonce i reklamní banner či podobný aktivní marketingový prvek bychom tu hledali marně. Celou simulaci si tedy můžete spustit a projet zcela ZDARMA, a to i kolikrát chceme.
 

Simulace plná audio-vizuálního materiálu

V tomto případě se nejedná o hru, což si může spousta mladých lidí myslet, když se řekne slovo “simulace”. Ale součinnost uživatele určitě potřeba je.

na Zemizdroj: Vojtěch Král

Začínáme tedy na naší modré planetě Zemi a to přímo u startovací rampy. Z reproduktorů/sluchátek slyšíme autentické informace z kontrolní věže a můžeme se tak ztotožnit s celou situací, nechat na sebe dýchnout atmosféru letu.

Na obrazovce nám také blikají 3 položky, tou první (od shora) si můžeme prohlédnout originální fotografie přípravy letu a tou druhou fotografie amerického prezidenta jména John Fitzgerald Kennedy (JFK), který “de-facto” odstartoval celý program letů Apollo.

fotografie JFKzdroj: Vojtěch Král

Třetí tlačítko je “Launch”, kterým celý let odstartujeme a posuneme se tak do další fáze.

Startovní animace i animace letová je velice zdařilá, jedná se vlastně o video-sekvenci.

letímezdroj: Vojtěch Král

Celý let + přistání má 11 stupňů/fází a každý stupeň nám vždy nabídne nové informace, fotografie i videosnímky, které vytváří celkový dojem. Máme tedy pocit, jako bychom byli přímo v centru veškerého dění.

blížíme se k cílizdroj: Vojtěch Král

 

Skvělé provedení – to závěrečná slova

Co dodat na závěr? Pokud jste si prošli celou simulaci krok po kroku, určitě mi musíte dát za pravdu, že se máme co do činění se skvěle provedeným dílem.

Nahrávky skvěle navozující atmosféru, fotografie i videa jsou taktéž autentické a co se týká video-sekvencí/animací, nemám co vytknout.
Kéž by takovýchto provedení existovalo více.

A na samotný závěr celé simulace si můžeme stáhnout PDF certifikát, který nás informuje o tom, že jsme prošli celým letem Apolla 11 včetně úspěšného přistání na měsíci. Ten si klidně můžeme nechat zarámovat.

 

Dávám tedy hodnocení 5/5 a kdyby to bylo možné, nebránil bych se použít i větší počet bodů.

 

Simulaci letu Apolla 11 na Měsíc nalezneme ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *