Velkolepá strategie Starcraft II zdarma? V první fázi ano

Nadpis dnešního textu zní více než lákavě a mnoho lidí se tak ptá, je skutečně možné zahrát si slavné pokračování ještě slavnější hry bez investice peněžních prostředků?

Má odpověď zní ANO! Byť nemůžeme očekávat, že nás takto získaný počin provede všemi možnostmi a funkcemi, které hra nabízí, ale pro začátek to rozhodně stačí. Navíc zde máme možnost nerepetitivní tzv. Vlastní hry (Custom game), kterou skutečně můžeme hrát kolikrát chceme a to dokonce nejen proti počítačovým protivníkům, ale i skrze oficiální portál Battle.net s lidskými protivníky.

 

Starcraft universe už známe

V roce 1998 vstoupila do podvědomí i srdcí mnoha hráčů společnost Blizzard s hrou Starcraft (1998) a následným datadiskem Broodwar. Ta hned byla oceněná Hrou roku a my ji na portálu ČeskýInternet věnovali recenzi ZDE.

Starcraft (1998)zdroj: Vojtěch Král

Tu by jste si měli přečíst, protože vězte, že Starcraft II pokračuje ve svém předchůdci, alespoň tedy co se týče herních principů, rozdělení na rasy a dalších herních prvků.

Opět se tedy dostáváme do nemilosrdné války o celý vesmír, války mezi silnými Terrany (lidé), houževnatými Zergy (hmyzáci) a vyspělými Protossy (mimozemšťané). Každý přitom přináší svůj jedinečný způsob hry a zcela odlišné herní principy, na které je potřeba si dobře zvyknout.

 

Ochutnávka druhého dílu je skutečně sladká

Jak již bylo v úvodu řečeno, k dispozici zdarma máme titul Starcraft II: Starter Edition. Tato úvodní verze obsahuje první 4 kampaně za lidskou rasu a prvních 4 mapy pro režim Vlastní hry.

Starcraft II - Vlastní hrazdroj: Vojtěch Král

Ze způsobů hry máme na výběr hry Melee (lítý boj), Co-op VS AI (boj hráče/ů proti počítači) a Tug Of War (logická hříčka). Jejich herní počet není nijak omezen a můžeme je tak hrát doslova “do zblbnutí”.

V této Start Edition můžeme volit obtížnosti AI pouze Very Easy a Easy, takže zkušený stratég bude zřejmě hledat skutečnou výzvu hry proti počítačovému protivníkovi marně, ale hře proti lidskému hráči se meze nekladou. A takovýchto her, kam se můžeme připojit, je tu skutečně obrovský počet.

Dalším omezením oproti plné verze je, že si nemůžeme zvolit ke hraní jinou rasu, než jsou lidé, Terrani. To však neplatí co se týče protivníků ze strany skutečných hráčů, kteří mají Starcraft II zakoupený. Velmi snadno se tedy může stát, že budeme bojovat například proti Zergům, i když jsme nic nezaplatili a nekoupili.

Starcraft II - Terrani a Zergovézdroj: Vojtěch Král

 

Stojí to za to!

Tyto a další omezení jsou eliminována v plné verzi hry Starcraft II: Wings of Liberty, která je na pultech obchodů k mání už od roku 2010 a cenově se v současné pohybuje kolem 700,- Kč.

V tomto první díle nalezneme pouze kampaň za lidskou rasu, ale Vlastní hry jsou přístupné bez omezení a za všechny rasy. Navíc Blizzard oficiálně prohlásil, že následující 2 díly (kampaň za Zergy a kampaň za Protosse) budou plně kompatibilní se sočasným Wings of Liberty, takže pokud máme zájem spíše o hru ve více hráčích, zakoupíme si tento první díl a ostatní už snad ani nemusíme.

Vypuštění hry Stracraft II: Starter Edition, která nahrazuje bývalou demo verzi, hodnotím jako skutečně vstřícný krok směrem k hráčům. Já sám vlastním tuto startovací verzi a hraji ji, i když zde nemám možnost hodnocení her a přístupu do žebříčků (Ladders).

Člověk si tak alespoň pořádně vyzkouší své HW komponenty i hru samotnou, než rozbije prasátko a investuje do hry, jejíž hodnocení se blíží 100%!

 

Starcraft II: Starter Edition si můžeme stáhnout ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *